پرشيا بوک
پيغام مدير :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمديد به سايت من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سايت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنيد.
به بزرگترين مرجع دانلود کتاب، سايت پرشيا بوک خوش آمديد...
بازديد : 593
نويسنده : Admin

توضيحات :

 

 

بیماریهای منتقل شونده از راه تماس جنسی

زگیل تناسلی Genital Warts ) HPV)
همیشه لازم نیست برای انتقال یک بیماری مقاربتی ، آمیزش برقرار شود. برخی از ویروسها مانند HPV، از طریق تماس پوست با پوست نیز منتقل می شوند. این دسته از ویروسها می توانند زگیلهای تناسلی را ایجاد کنند. برخی از انواع آنها فقط زگیل ایجاد می کنند و بی خطر هستند اما برخی از آنها مانند انواع 16 و 18 می توانند سرطان دهانه رحم( سرویکس) و مقعد را نیز ایجاد نمایند. واکسنهایی برای انواع سرطانزا و غیر سرطانزا موجودند که معمولترین آنها واکسن گاردازیل است که به دختران 9 تا 26 ساله در سه نوبت تزریق می شود اما در کشور ما متاسفانه فعلا موجود نیست.

 

 

 


 

برای خواندن مطلب به ادامه مطلب مراجعه کنيد......


بیماریهای منتقل شونده از راه تماس جنسی

علایم : زگیلهای صورتی گوشتی رنگ ، برجسته ، مسطح و یا گل کلمی و با سطح ناصاف . که اغلب بدون هیچ علامتی در ناحیه اطراف مقعد، لبهای کوچک و بزرگ در خانمها و یا زیر کیسه بیضه در آقایان ظاهر می شوند.


به خاطر داشته باشید در مورد انتقال این ویروسها حتی در تماس پوست با پوست نیز تاکید شده و نیز امکان انتقال از خود شخص به محل دیگر از بدن نیز به صورت auto infection وجود دارد. بنابراین استفاده از کاندوم قبل از آغاز هر نوع رابطه جنسی پیشنهاد می شود. با انجام پاپ اسمیر سالیانه در خانمها ،می توان به آلودگی با این ویروسها پی برد. هر چند تستهای تشخیصی دقیقی نیز برای این بیماری وجود دارد.


این ضایعات بطور ناشایع ممکن است در مخاط پیشابراه، مخاط دهان، حنجره، نای و رکتوم نیز بوجود آید. زگیل مقاربتی در محیط مرطوب و گرم و در حاملگی رشد سریعتری دارد.

 

شپش ناحیه شرمگاهی Crabs ) Pubic Lice)
شپش عانه، شپشی است که به موهای ناحیه عانه یا شرمگاهی می چسبد . گاهی به این نوع شپش، اصطلاحا خرچنگ می گویند که به علت شکل خاص این انگل است که با شکل سر و بدن شپشهای نواحی دیگر بدن متفاوت است. این موجودات از فردی به فرد دیگر در طی تماس نزدیک منتقل می شود. شپش شرمگاهی با محلولهای شپش کش موجود در داروخانه ها از بین می روند.


نشانه ها: خارش شدید، تخمهای کوچک آویزان شده به موهای عانه، شپشها ی در حال حرکت

 

گال Scabies
گال یک خارش شدید و تهاجمی است که توسط یک موجود ریز از دسته مایتها ایجاد می شود که برای تخم گذاری نیازمند پوست انسان است. این بیماری همیشه یک بیماری مقاربتی نیست، بلکه ممکن است از طریق هر تماس پوست با پوستی منتقل شود. اما در میان افراد بالغ ، مایتها اغلب از طریق رابطه جنسی منتقل می شود. گال از طریق تجویز کرمهای ضد گال قابل درمان است.


نشانه ها: خارش شدید بویژه در شب و ضایعات کورک مانند، ممکن است دوره کمون بیماری 2-6 هفته طول بکشد.

 

سوزاک یا گنوره ( Clap (Gonorrhea
این بیماری همانطور که از نام آن پیداست در موارد علامتدار، موجب سوزش شدید ناحیه تناسلی می شود. گنوره به راحتی منتقل می شود و در صورت عدم درمان ، می تواند منجر به ناباروری در زن و مرد شود. داروهای آنتی بیوتیک می توانند این عفونت را درمان کنند. این بیماری یکی از شایعترین بیماریهای مقاربتی بوده و احتمال انتقال آلودگی از مرد به زن، 80 تا 90% و از زن به مرد حدود 25% پس از نزدیکی است. در زنان شایعترین محل درگیری اندوسرویکس یا مخاط داخل دهانه رحم است ولی ممکن است پیشابراه، واژن یا سایر مخاطهای بدن مانند رکتوم و حلق و گلو را نیز در مرد و زن آلوده کند.


نشانه ها: شکایات شایع شامل سوزش ادرار و ترشح است اما در بسیاری از موارد نشانه اولیه ای وجود ندارد . در مراحل بعدی ممکن است دانه های پوستی ظاهر شوند و بعد از آن باکتری ، به مفاصل و خون گسترش می یابد.


در مردان: ترشح ازآلت، بیضه های متورم.


در زنان: ترشحات واژینال چرکی، درد لگنی، لکه بینی. علایم ممکن است خفیف بوده و به راحتی با یک عفونت ادراری ویا عفونت واژینال اشتباه شود. خونریزی غیر طبیعی رحم و درگیری لوله های رحمی نیز گاهی ممکن است رخ دهد. بهترین روش تشخیص گنوکوک، کشت دادن میکروب است .

 

سیفلیس Syphilis
بسیاری از مردم به نشانه های اولیه سیفلیس توجه نمی کنند، این بیماری بدون درمان ممکن است منجر به فلج، کوری و مرگ شود. سیفلیس با آنتی بیوتیکی مانند پنی سیلین قابل درمان است. این بیماری که توسط یک اسپیروکت منتقل می شود ، قابلیت سرایت بالا داشته و بعد از یکبار تماس جنسی با فرد الوده ، احتمال ابتلای شخص حدود 10% خواهد بود.


دوره قابلیت انتقال آن در مرحله اولیه ( شانکر- دانه سفت) ، مرحله ثانویه و 5 سال اول مرحله نهفته بیماری است.

این بیماری دارای سه شکل بالینی است: 1-مرحله اولیه یا همان شانکر 2) مرحله ثانویه 3) مرحله سوم ( گوم)

لازم به ذکر است که سیفلیس همیشه علامتدار نبوده و معمولا بین مرحله ثانویه و سوم بیماری، علامت و نشانه خاصی وجود نداشته و فقط تستهای خونی می توانند بیماری را نشان دهند. به این حالت سیفلیس نهفته می گویند. خوشبختانه در کشور ما تست VDRL جزء آزمایشهای ضروری پیش از ازدواج و در طی بارداری است.

 

نشانه ها و شکایات: اولین نشانه معمولا یک دانه سفت، گرد و بدون درد است که در ناحیه تناسلی و یا ناحیه مقعد ظاهر می شود . این بیماری به راحتی از طریق تماس مستقیم با این ضایعه منتقل می شود. پس از مدتی لنفادنوپاتی یا تورم غدد لنفاوی یک یا دوطرفه و بدون درد نیز معمولا بروز می کند.این ضایعه معمولا پس از 1 تا 2 هفته ( با درمان) و 3 تا 6 هفته ( بدون درمان) برطرف شده و بهبود می یابد.

 

در مرحله بعد، یا مرحله ثانویه، ممکن است دانه هایی در ناحیه کف دست و پا و سایر نقاط بدن ظاهر شود . تورم غدد لنفاوی، تب، از دست دادن موها و خستگی ازسایر نشانه هاست. دانه هایی که در این مرحله ظاهر می شوند معمولا خارش ندارند گاهی ضایعات شبه زگیلی ، مسطح و پهن در نواحی گرم و مرطوب مانند پرینه و ناحیه تناسلی ظاهر می شوند که بسیار مسری هستند. در مرحله نهفته ، تمام علایم در صورت عدم درمان برطرف می شود ولی تستهای خونی همچنان مثبت باقی می ماند. این مرحله ممکن است از یک تا 20 سال طول بکشد. در مرحله بعدی ، ارگانهای مختلف دیگر بدن مانند قلب و عروق ، مغز و سیستم عصبی، کبد و چشمها نیز درگیر می شوند.


به خاطر داشته باشید تمامی مبتلایان به سیفلیس باید از نظر آلودگی به ویروس HIV نیز بررسی شوند.


درمان با پنی سیلین تزریقی انجام می شود و همسر فرد و همه کسانی که با ترشحات و ضایعات مرطوب سیفلیس در تماس بوده اند نیز باید درمان شوند.

 

کلامیدیا Chlamydia
کلامیدیا یکی از شایعترین بیماریهای مقاربتی است که اگر درمان نشود می تواند منجر به نازایی شود اما اغلب نشانه ها به فراموشی سپرده می شوند زیرا اغلب مبهم و غیر اختصاصی است . این بیماری شایعترین عفونت مقاربتی بوده و معمولا دهانه رحم را در خانمها درگیر می کند. این بیماری در بسیاری از موارد ( 30 تا 50% ) بدون علامت بوده و ممکن است تا سالها باقی بماند . کلامیدیا می تواند موجب عفونت ناحیه رکتوم و گلو و حلق نیز بشود.


نشانه های بیماری در مردان : سوزش و خارش در آلت، ترشح، دفع ادرار دردناک


نشانه های بیماری در زنان : خارش ،سوزش ، ترشح که ممکن است بودار وبه شکل موکوسی چرکی باشد، درد در طی فعالیت جنسی(دیسپارونی)، ادرار دردناک، خونریزی پس از نزدیکی یا خونریزی غیر منتظره در پی تهیه نمونه با سواپ برای پاپ اسمیر، و تورم دهانه رحم.

 

هرپس سیمپلکس تیپ Herpes Simplex Virus Type1) 1)
تبخالهای دردناک که ممکن است در ناحیه لبها ظاهر شود، در اثر ویروس HSV تیپ 1 ایجاد می شوند که هم خانواده ویروسهای دیگری مانند ویروس آبله مرغان، سیتومگال و اپشتین بار ویروس است. این ویروس معمولا عامل بیماری مقاربتیSTD نیست ولی به راحتی بین اعضای خانواده و یا از طریق بوسیدن و تماس دهانی یا تناسلی با فرد آلوده منتقل می شود. اگرچه هیچ درمانی وجود ندارد، داروها می توانند دوره بیماری را کوتاه کنند و از انتقال ویروس جلوگیری کنند.

 

این ویروس در اثر تماس مستقیم وارد پوست شده و از طریق اعصاب به گانگلیونهای عصبی رفته و در آنجا تا آخر عمر شخص باقی می ماند و براساس وضعیت سیستم ایمنی فرد و عوامل برانگیزاننده ای مانند تروما و صدمه، ابتلا به عفونتهای دیگر و استرسهای روانی، عود می کند.


اولین و اساسی ترین خط درمانی هرپس اسیکلوویر است و هرچه در مراحل اولیه بیماری شروع شود، پاسخ به درمان نیز بهتر خواهد بود. این دارو به صورت کرم ، خوراکی و تزریقی در داروخانه ها موجود است و باید با نظر پزشک تجویز شود.

 

تعدیل و تقویت سیستم ایمنی بدن ، نقش عمده ای در کاهش دفعات حمله ویروس و کوتاه کردن مدت علایم دارد. مصرف روی و ویتامین ث، کاهش مصرف مواد حساسیت زا، استفاده ازرژیمهای گیاهی و دریایی، و پرهیز از مصرف شکلات، پسته شامی، گردو و بادام زمینی در طی مدت بروز تبخال توصیه می شود.


نشانه ها و شکایات : تب خالهایی که در ناحیه لب ظاهر می شوند، تاولهای کوچک ، تب خالها در ناحیه تناسلی نیز ممکن است ظاهر شوند.

 

هرپس سیمپلکس ویروس تیپ 2 ( Herpes Simplex Virus Type 2 )
اغلب تبخالهای تناسلی توسط ویروس هرپس سیمپلکس تیپ 2 ایجاد می شوند. این ویروس به شدت مسری است و می تواند از طریق آمیزش و یا تماس مستقیم با یک ضایعه تب خالی منتقل شود. مانند ویروس هرپس سیمپلکس تیپ 1 ، درمانی ندارد. اما داروهای آنتی ویرال می توانند امکان انتقال را کاهش دهند و دوره بروز علایم را کوتاهتر کنند.


نشانه ها: تاولهای ابدار دردناک ، ضایعات دلمه بسته در ناحیه تناسلی ، مقعد،رانها و باسنها. ویروس می تواند از طریق تماس دهانی به لبها نیز منتقل شود.

بیماریهای منتقل شونده از طریق رابطه جنسی

هپاتیت ب
هپاتیت ب ، ویروسی موذی است که می تواند موجب آسیب جدی کبدی شود. این ویروس می تواند از طریق تماس با خون وسایر ترشحات بدن پخش شود.افراد از طریق تماس جنسی، سرنگ مشترک و در هنگام تولد به این ویروس آلوده می شوند. این ویروس ازطریق تیغ ریش تراشی و مسواک نیز منتقل می شود. هیچ درمانی وجود ندارد، اما داروها می توانند ویروس را مهار کنند. واکسن هپاتیت ب می تواند به صورت موثری از ابتلای به این بیماری پیشگیری کند.


شکایات: تهوع؛ درد ناحیه اپی گاستر، ادرار تیره ، خستگی و پوست و یا چشمهای زرد در طی عفونت حاد. عفونت مزمن می تواند منجر به سیروز کبدی و یا سرطان کبد شود. برخی افراد سالها هیچ نشانه ای ندارند.

 

ایدز / اچ.آی . وی HIV/AIDS
ویروس اچ. ای .وی سیستم ایمنی بدن را تضعیف می کند. ویروس HIV، از طریق فعالیت جنسی محافظت نشده ، سرنگ مشترک و یا از طریق مادر به جنین منتقل می شود. عفونت با این ویروس ممکن است برای سالها ،هیچ نشانه ای نداشته باشد. بنابراین یک آزمایش خون بهترین راه تشخیص بیماری در این مرحله است. درمان بموقع مهم است و می تواند از بیماری جدی پیشگیری کند.


نشانه های اولیه ی عفونت HIV: بسیاری از افراد هیچ شکایتی ندارند، اما برخی افراد ممکن است نشانه هایی شبیه آنفلوانزا یک تا دوماه پس از عفونت داشته باشند.تورم غدد لنفاوی، تب، سردرد، و خستگی. زخمهای بدشکل در ناحیه دهان نیز ممکن است ظاهر شود.

 

HIV/AIDS Tests تستهای ایدز
تستهای قابل اعتماد در درمانگاه و یا تستهای خانگی تایید شده توسط موسسه غذاو داروی آمریکا FDA وجود دارد. یکی از محدودیتهای تشخیصی" مرحله پنجره "است که تا 6 ماه پس از قرار گرفتن در معرض ویروس HIV ادامه دارد و در این مرحله گاهی این تستهای آنتی بادی نمی توانند ویروسها را در خون تشخیص دهند. فرد آلوده می تواند ویروسها را در این مرحله به دیگران منتقل کند.

 


اگر مشکوک به عفونت HIV هستند و یا در معرض این عفونت قرار گرفته اید. شروع داروها به صورت پروفیلاکسی می تواند ازبیماری پیشگیری کند و اگر آلوده به ویروس HIV هستید، این درمانها می توانند از تبدیل عفونت HIV به ایدز پیشگیری کنند.

 

انتخابهای درمانی در عفونت HIV /ایدز
درحالی که هیچ درمانی برای عفونت HIV وجود دارد.داروهایی وجود دارند که می توانند تکثیر ویروس در خون را کاهش دهند . دریافت ترکیبی از این داروها می تواند از پیشرفت بیماری به سمت ایدز پیشگیری کند. درمانهای کمکی نیز می توانند احتمال بروزسایرعفونتهای جدی را که در اثر تضعیف سیستم ایمنی بروز می کنند،کاهش دهند.

 

تریکوموناس واژینالیس Trichomoniasis
عفونت تریکوموناس توسط انگلی تک یاخته ای ایجاد می شود که از طریق تماس جنسی منتقل می شود. بطوری که حدود 70% همسران زنان مبتلا در طی 48 ساعت اول پس از نزدیکی و حدود 85% همسران مردان مبتلا پس ازنزدیکی به آن الوده می شوند. دوره کمون بیماری 4 روز تا 4 هفته است. . این بیماری به عنوان علت زایمان زودرس و پارگی زودرس کیسه آمنیوتیک و عفونتهای پس از عمل جراحی در زنان نیز شناخته شده است و با تجویز دارویی مانند مترونیدازول به خوبی درمان می شود درمان همسر فرد نیز در این مورد ضروری است.

 

نشانه ها و شکایات در مردان : اغلب مردان هیچ نشانه ای ندارند. بعضی افراد ممکن است ترشحات خفیف از آلت ویا احساس سوزش درحین ادرار کردن را تجربه کنند.


نشانه ها و شکایات در زنان : ترشحات زرد مایل به سبز کف آلود و بد بو( گاهی بوی ماهی) ، خارش و سوزش ناحیه واژن و یا درد درطی فعالیت جنسی و ادرار کردن، نشانه ها معمولا 5 تا 28 روز پس از آلوده شدن به تریکوموناس ظاهر می شوند.

 

Chancroidشانکروئید
شانکروئید یک عفونت باکتریایی مقاربتی STD است که در آفریقا و آسیا شایع اما در آمریکا نادر است. این بیماری در مردان 5 برابر شایعتر از زنان است و پس از یک دوره کمون 4 تا 7 روزه ظاهر می شود. این عفونت می تواند ضایعاتی را در ناحیه تناسلی ایجاد کندکه باکتری را از فردی به فرد دیگر منتقل می کنند .

 

این ضایعات معمولا ظاهری کثیف و آلوده ، کمی فرو رفته با حاشیه ای دندانه دار بوده و دردناک هستند. این دانه ها نرم هستند و دردناک بودن انها نشانه خوبی برای افتراق آنها از سیفلیس است. از آنجا که بیماری قلبلیت سرایت بالایی دارد، بایستی نکات بهداشتی کاملا رعایت شود. درمان اصلی بیماری یکی از داروهای اریترومایسین، آزیترومایسین،یا سفتریاکسون است.

 

نشانه ها و شکایات در مردان : ضایعات دردناک در ناحیه آلت که ممکن است به صورت ضایعه پر از چرک ظاهرشود. درد در ناحیه تناسلی و کشاله ران.


نشانه ها و شکایات در زنان : ضایعات دردناک در ناحیه تناسلی که می تواند به زخم پر از چرک تبدیل شود، غدد لنفاوی متورم در ناحیه کشاله ران.

 

LGV (Lymphogranuloma Venereum لنفوگرانولوم مقاربتی
این عفونت توسط یک نوع از کلامیدیا ایجاد می شود و در مردان 6 تا 10 برابر شایعتر از زنان است. در زنان دهانه رحم و آلت تناسلی شایعترین محل درگیری هستند و اما ممکن است دیواره خلفی واژن و یا رکتوم نیز گرفتار شوند. بیماری پس از یک دوره کمون 7 تا 10روزه به صورت یک یا چند ضایعه برجسته بدون درد و کمی فرو رفته ظاهر می شود .

 

در این مرحله فرد متوجه بیماری خود نمی شود وضایعات خودبخود از بین می روند، ولی میکروبها غدد لنفاوی ناحیه را درگیر کرده و موجب تورم دردناک غدد لنفاوی می شود که درمسیر کانال فتق بصورت یک شیار ظاهر می شود. گاهی تورم شدید ناحیه تناسلی نیز ایجاد می شود.این بیماری نیز مانند سایر انواع عفونتهای کلامیدیایی می تواند با آنتی بیوتیکهادرمان شود.

 

شکایات: زخمهای باز در ناحیه تناسلی و مقعد، سر درد ، تب و خستگی و غدد لنفاوی متورم در ناحیه کشاله ران . اگراز طریق تماس مقعدی منتقل شود می تواند موجب خونریزی، ترشح و درد در ناحیه مقعد شود.

 

 

Pelvic Inflammatory Disease بیماری التهابی لگن
این بیماری به تنهایی یک بیماری مقاربتی نیست ولی عارضه جدی طیفی از بیماریهای مقاربتی درمان نشده بویژه کلامیدیا و سوزاک است . این بیماری وقتی ایجاد می شود که عفونت به رحم و لوله های رحمی زن منتقل شده و در صورت عدم درمان میتواندموجب اسیب به باروری زن شود بنابراین درمان فوری آن برای پیشگیری از نازایی ضروری است.

 


نشانه ها و شکایات: زیر دل درد ، تب، ترشحات غیر معمول، آمیزش دردناک، ادرار دردناک، و لکه بینی. اغلب هیچ نشانه هشدار دهنده اولیه ای وجود ندارد.

 

چه کسانی در معرض بیماریهای مقاربتی هستند؟
همه کسانی که به فعالیت جنسی می پردازند، صرفنظر از جنس، نژاد و طبقه اجتماعی در معرض بیماریهای مقاربتی هستند. گفته می شود ، جوانانی که از نظر جنسی فعالتر هستند، بیشتر از افراد مسن در معرض این بیماریها قرار دارند . عدم تعهد به رابطه زناشویی و برقراری روابط جنسی با افراد مشکوک خارج از ازدواج ، این خطر را افزایش می دهد.

 

آیا افراد باکره در معرض خطر بیماریهای مقاربتی هستند؟
بلی، متاسفانه برخی از این بیماریها از طریق هر نوع رابطه و حتی از طریق تماس پوست با پوست منتقل می شوند. این موضوع بویژه در مورد بیماریهای مقاربتی که ضایعه و زخم ایجاد می کنند، بیشتر احتمال دارد.

 

پیشگیری از بیماریهای مقاربتی
بهترین راه برای پیشگیری از ابتلا به بیماریهای مقاربتی، پرهیز از هرگونه رابطه جنسی خارج از ازدواج و تعهد به رابطه زناشویی و تک همسری با یک همسر خوب و سالم و غیر آلوده به بیماریهای مقاربتی است.


از همسرتان بخواهید برای بررسی ابتلا به بیماری مقاربتی آزمایش بدهد ودر صورت ابتلا، برای درمان به پزشک مراجعه کند و در تمام روابط از ابتدا تا انتهای رابطه، از کاندوم استفاده کنید.

 

محدودیتهای کاندوم
گرچه کاندوم هابرای پیشگیری از سرایت بیماریهای مقاربتی مفید هستند، بدون عیب نیز نیستند. کاندومهای زنانه و مردانه، برای پیشگیری از انتقال گنوره، کلامیدیا، HIV،و تریکوموناس گزینه های خوبی هستند ولی در مقابل انتقال تب خال، سیفلیس وزگیلهای تناسلی محافظت100% ایجاد نمی کنند. این عفونتها می تواننداز طریق ضایعاتی که توسط کاندوم پوشیده نشده اند، به راحتی منتقل شوند. کاندومها هیچ محافظتی در برابر گال و شپش عانه نیز ایجاد نمی کنند.

 

چگونه با همسرتان در این مورد صحبت کنید؟
اگر فکر می کنید به یک بیماری مقاربتی مبتلا هستید، در اولین فرصت این موضوع را با همسرتان در میان بگذارید. به خاطر داشته باشید شما می توانید حتی در صورتی که درمان را آغاز کرده اید و از کاندوم استفاده می کنید، باعث گسترش عفونت به همسرتان بشوید.در بسیاری از بیماریهای مقاربتی، پزشک به هر دوی شما پیشنهاد درمان می دهد.

 

در نظر داشته باشید در برخی موارد گرچه مردان بی علامتند ولی می توانند حامل عفونت بوده و آنرا به همسرشان منتقل کنند پس نداشتن علامت به معنی عدم درمان نیست. سعی کنید برای سلامتی خودتان هم که شده ، درمان را در همین مرحله اغاز کنید. به همسرتان فرصتی برای بیان احساسات و پرسیدن سوالاتی که برایش ایجاد شده بدهید.

 

بیماریهای مقاربتی و بارداری
کنترل زنان باردار از نظر ابتلا به بیماریهای مقاربتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برخی از این بیماریها می توانند موجب زایمان زودرس شده و یا بارداری را با مشکلاتی مواجه کنند. بیماریهای مقاربتی در طی بارداری، زایمان و شیردهی به نوزاد متولد شده ،منتقل می شوند.

 

بیماریهای مقاربتی اثار مختلفی بر جنین و نوزادمی گذارند مانند مرده زایی، کاهش وزن هنگام تولد، کوری، بیماریهای عصبیٍ،بیماریهای کبدی و عفونتهای جدی.اما درمانهای متعددی برای کاهش این خطرات وجود دارند، درمان در طی بارداری می تواندبسیاری از بیماریهای مقاربتی را درمان کرده و از انتقال آنها به نوزاد شما جلوگیری کند . پس حتما داروهایی را که پزشک یا ماما برای شما تجویز می کند مصرف کنید،فواید این داروها بیش از مضرات آنها بوده و نه تنها برای جنین شماخطرناک نیست ،بلکه جان او را نجات می دهد.

 

آیا بیماریهای مقاربتی عود می کنند؟
اغلب درمانهای بیماریهای مقاربتی، فرد را در برابر بیماری دوباره محافظت نمی کند و او ممکن است دوباره به این بیماری مبتلا شود. یک دوره دارو می تواند بیماریهایی مانند گنوره، سیفلیس، کلامیدیا و تریکوموناس را درمان کند اما دوباره قرار گرفتن در معرض بیماری می تواند موجب عفونت مجدد شود. اگر همسر شما درمان نشده ، بیماری ممکن است در شما نیز دوباره تظاهر کند. اگر شما دوره درمان را کامل نکرده و از خودتان در برابر عفونت مجدد مراقبت نکنید، ممکن است به سرعت به یک عفونت جدید و یا همان عفونت قبلی دچار شوید.

 

 

منبع : وب سایت دکتر مولایی نژاد


:: موضوعات مرتبط: خانواده , دانستی های زناشویی ,
:: برچسب‌ها: بیماریهای منتقل شونده از راه تماس جنسی , دانستی های زناشویی , زگیل تناسلی Genital Warts ) HPV) , زگیل تناسلی , شپش ناحیه شرمگاهی Crabs ) Pubic Lice) , شپش ناحیه شرمگاهی , گال Scabies , گال , سوزاک یا گنوره ( Clap (Gonorrhea , سوزاک یا گنوره , ترشح ازآلت، بیضه های متورم. , سیفلیس , کلامیدیا Chlamydia , کلامیدیا , هرپس سیمپلکس , تستهای ایدز , چه کسانی در معرض بیماریهای مقاربتی هستند؟ , پیشگیری از بیماریهای مقاربتی , بیماریهای مقاربتی , محدودیتهای کاندوم ,مطالب مرتبط با اين پست
دانلود کتاب دانستنی های جنسی
دانلود کتاب میزان طبیعی رابطه جنسی در زندگی زناشویی
دانلود کتاب رازهایی درباره ی مردان
دانلود کتاب زايمان و فراتر از آن
دانلود کتاب آموزش نگهداری نوزاد از بدو تولد تا شش سالگی
رسيدن به آرامش در 5 دقيقه
اختلال نعوظ چیست؟ و چه چیزی باعث مشکلات نعوظ میشود؟
درمان آفت دهان با 15 روش خانگی و گیاهی
دانلود کتاب ازدواج بدون شعور لازم ممنوع
سوالات زناشویی و جنسی - احکام مسائل جنسی
چطور به همسرم بگویم که اشتباه کرده است
تفاوت عشق و هوس{ در ارتباط دختر و پسر یا در ازدواج}
مردها واقعا به دنبال چه چیز هستند؟
چرا بعد ازدواج با قبلش فرق میکنه ؟
آیین زناشویی - با شوهر چشم چران چه باید کرد؟
دانلود کتاب راهنمای ماساژ خانواده
دانلود کتاب تمرین های علمی برای داشتن رابطه ای عاشقانه
دانش جنسی کودکان در سنین مختلف
خودارضایی در دختران و احتمال آسیب پرده بکارت
ترشحات مهبل چیست؟ آیا ترشحات مهبل طبیعی است؟
مفهوم اصطلاحات : منی.جنابت.احتلام.استبرا.استمنا و...
روش های جلوگیری از استمناء (خود ارضایی)
بهداشت جنسی زنان و دختران
پاسخ به پرسشهایی در رابطه با بلوغ دختران
بایدها و نباید ها در روابط دختران و پسران
روشهای موقتی جلوگیری از بارداری
دانلود کتاب خانواده و مسائل زناشویی
دانلود کتاب رابطه دختر و پسر قبل از ازدواج
دانلود کتاب زناشویی و اخلاق
دانلود کتاب سرشت جنسی انسان - جلد سوممي توانيد ديدگاه خود را بنويسيد

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]