پرشيا بوک
پيغام مدير :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمديد به سايت من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سايت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنيد.
به بزرگترين مرجع دانلود کتاب، سايت پرشيا بوک خوش آمديد...
بازديد : 512
نويسنده : Admin

توضيحات :

 

 

رابطه جنسی از طریق دهان(اورال)چه حکمی دارد؟(اگر بدون خوردن مایع منی باشد)سوالات شرعی مطرح شده توسط کاربران - پاسخ با توجه به فتوای

 

با سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان عزیز من سه تا سوال داشتم
1 - اینکه در ماه رمضان اگر در طول روز که روزه هستیم خانم بر اثر بوسه و ... رطوبتی ازش خارج بشه بدون رسیدن به اوج لذت چه حکمی داره؟
2- اگر در همون شرایط بالا مرد هم منی ازش خارج بشه با اوج لذت چه حکمی داره ؟
3- انگشت داخل آلت زن کردن چه حکمی داره؟
باتشکر از زحماتتون 

به نام خدا
طبق فتوای آیه الله خامنه ای
1- بلا اشکال است
2-اگر مرد عادت داشته که هنگام بوسه و ملاعبه و ... با همسر ارضاء شده و انزال منی داشته باشد، در این صورت روزه اش باطل و باید کفاره بدهد. ولی اگرقبلاً با بوسه و... به انزال نمی رسیده و این دفعه به ناگاه و به طور غیر عمد ازش منی خارج شده باشد روزه باطل نیست و فقط غسل واجب می شود. 
3-اگر به اوج لذت جنسی و انزال منی ختم نشود اشکالی ندارد.

 

 

 

 

برای خواندن مطلب به ادامه مطلب مراجعه کنید........


 

سلام .اگه مدت یکسال از همسرت جدا زندگی کنی و تصمیم قطعی به جدایی داری ولی مراحل قانونی طول کشیده آیا میشه با فرد دیگه ای صیغه محرمیت بخونی تا به کناه نیافتی آخه طبق دانسته هام بعد ازر 4 ماه دوری از همسر برای نزدیکی دوباره باید حتما صیغه جاری بشه و بیشتر از 4 ماه دوری عقد خود به خود باطل میشه .

به نام خدا
طبق فتوای آیه الله خامنه ای
مرد می تواند حتی با داشتن همسر ازدواج موقت نماید ولی برای زنان این امکان وجود ندارد و باید پس از طلاق، عده آن را نیز نگه دارند.و در مورد گزینه دوم سوال باید عرض شود که با عدم نزدیکی هیچ گاه ازدواج و صیغه باطل نمی شود حتی اگر 40 سال هم نزدیکی نداشته باشند.قبل از خروج منی مایعی از الت تناسلی مرد خارج میشود که نجس نمی باشد ایا خوردن ان اشکال دارد


به نام خدا
طبق فتوای آیه الله خامنه ای
خوردن آن اشکال دارد.با سلام و تشکر آیا ایستاده با نامزدم رابطه برقرار کنم از روی لباس آیا مشکل دارد ؟ آیا در مدتی که نامزدم پریود میباشد میتوانم از روی لباس با ایشان رابطه برقرار کنم ؟ با تشکر 

به نام خدا
طبق فتوای آیه الله خامنه ای
برقراری هر گونه رابطه جنسی به جز دخول با زنانی که در عادت ماهیانه به سر می برنند اشکال ندارد.هم چنین با صرف نظر از بعضی کراهت ها فرقی بین ایستاده و از روی لباس و ... نیست.
کلا باید گفت که به جز هنگام عادت ماهیانه و در مواردی خاص هیچ گونه محدودیتی بین همسران برای رابطه جنسی وجود ندارد.


با سلام و تشکر آیا درست است که غذا خوردن مرد در حالی که جنب است کراهت دارد؟اگر این مطلب درست است ،برای زن چگونه است ؟ یعنی اگر زنی به ارضا رسید و غسل بر او واجب شد باید قبل از غذا خوردن غسل کند؟اگر آن زن در عادت ماهیانه باشد و غسل کردن فایده ای نداشته باشد چه؟

به نام خدا
طبق فتوای آیه الله مکارم شیرازی
چند چیز بر جنب حرام و چند چیز مکروه است.از جمله مواردی که 
برای فرد جنب کراهت دارد خوردن و آشامیدن و خوابیدن است و در این خصوص فرقی بین زن و مرد نیست . لذا بهتر است قبل از انجام هر کاری ، غسل جنابت انجام شود. هنگامی که زنان در عادت ماهیانه هستند یک سری از تکالیف واجب ازایشان ساقط می شود چه رسد به امور مستحب.
لازم به ذکر است در صورت ترک یا انجام امور مستحب و مکروه گناهی متوجه شخص نخواهد بود.باسلام ، با توجه به اینکه اکنون در این شرایط ازدواج برای جوانان سخت است آیا اینکه دختری میتواند بدون اذن پدر به صیغه ی کسی در بیاید تا رابطه اش گناه نداشته باشد یا اینکه برای صیغه نیز مثل عقد اذن پدر لازم میباشد


طبق فتوای آیه الله خامنه ای
بنابر احتیاط واجب اذن پدر در تمامی ازدواج ها ( چه دائم و چه موقت )برای دختران باکره لازم است.این شرط برای دخترانی که از راه غیر شرعی بکارت خود را از دست داده اند نیز لازم است.سلام . لطفا"به سوال من پاسخ دهید. مرد قبل از نزدیکی با زن . آمیزش کارهای مقدماتی را برروی اعضای زن انجام می دهد آما از دستگاه تناسلی مرد منی خارج می شود ا این حکمش چیست اگر در اتاق باشند . مخصوصا"اگر در شب زفاف باشد آیا برای نزدیکی باید مرد باید بیرون از اتاق برود و غسل کند . ودر روزهای دیگر اگر انزال زود رس صورت گیرد باید غسل کرد ار لحاظ شرعی منی که از آلت مرد خارج شود قبل از آمیزش آیا مرد را ملزم به انجام غسل می کند . لطفا"به سوال من تا حد ممکن پاسخ دهید 

به نام خدا

طبق فتوای آیه الله مکارم شیرازی:

آمیزش با همسر در حالت جنابت کراهت دارد و در صورت جنابت(به هر طریق) برای دفعات بعدی آمیزش احتیاج به غسل نیست و می توان چندین غسل را با هم انجام داد.


آیا سکس مقعدی اشکال شرعی دارد؟ اگر از دیدگاه مرجع ما حرام باشد و از دیدگاه مرجع همسر خیر چطور؟ یا بالعکس. مرجع ما حرام نداند ولی مرجع همسر حرام کرده باشد.

به نام خدا

طبق فتوای آیه الله وحید خراسانی:

احتیاط واجب در ترک نزدیکی از راه مقعد است.

در صورت اختلاف در حکم مرجع تقلید زن با مرد در این مورد، باید به نظر مرجعی که حکم به حرمت داده وانجام آن را حرام می داند عمل شود.


میخواستم بپرسم دقیقا چه زمانی غسل جنابت به خانم ها واجب میشه؟ایا برای خانم ها ترشحی که بخاطر دیدن مرد یا بوسیدن او رخ میدهد غسل واجب است یا تا زمان بی حس شدن در رابطه و یا رسیدن به اوج لذت غسل برای انها واجب نیست؟ 

به نام خدا

طبق فتوای آیه الله خامنه ای:

برای خانم ها به دو صورت غسل جنابت واجب می شود.اول از راه دخول آلت تناسلی مرد در آلت تناسلی زن و یا مقعد او.دوم از راه انزال منی که باید همراه با اوج لذت جنسی باشد.لذا اگر رطوبت و یا ترشحی بدون رسیدن به اوج لذت جنسی خارج شود و یا اوج لذت جنسی بدون خارج شدن رطوبت و ترشح باشد غسل جنابت واجب نمی شود.آیا هنگامی که برای صیغه محرمیت فقط به زبان فارسی پرسیده شود که تو حاضری با من باشی؟ یعنی دقیق مطابق جمله عربی گفته نشود و مقدار مهریه ای تعیین نشود و مدت زمان تعیین نشود ولی در دل منظور تا قبل از عقد باشد می توان گفت که محرم شده اند و آیا دختر بالغ و عاقل بدون اذن پدر می تواند صیغه شود؟

طبق فتوای امام خمینی:

1-صیغه عقد چه برای ازدواج دائم یا موقت باید به زبان عربی صحیح و توسط فرد مطلع و آگاه به مسائل شرعی اجرا شود و آن شخص باید قصد انشاء صیغه را داشته باشد.

2-در تمامی ازدواج ها اعم از دائم یا موقت اذن پدر و درصورت فوت او اذن جد پدری لازم و ضروری بوده و بدون آن ازدواج باطل است.

3-اگر درازدواج موقت مهریه و مدت تعیین نشود ازدواج باطل است و درصورت عدم تعیین مهریه در ازدواج دائم ، مهریه به مهرالمثل( مهریه ای مطابق با شان و شئونات دختر وعرف جامعه ) تبدیل می شود .


چه افرادی از فامیل زن بعد از ازدواج بر مرد محرم می شوند آیا عمه و خاله زن (تنی یا ناتنی ) بر مرد محرم می شوند؟ لطفا کامل توضیح دهید.
طبق فتوای آیه الله سیستانی:

غیر از مادر زن و مادر بزرگ ها همه اقوام زن ( تنی یا نا تنی ) کماکان بر مرد نامحرم هستند .


با سلام وعرض خسته نباشید میخواستم بدانم بعد از معاشقه با نامزدم مایعی از من خارج می شود که نمیدانم منی است یا نه ؟ آیا نجس است یا پاک 

طبق فتوای آیه الله خامنه ای:

اگر شک داشته باشید مایع خارج شده منی است یا غیر آن ، بنا بر غیر منی بگذارید. در این صورت این مایع پاک بوده و غسل ندارد.آیا دخول انگشت به مهبل خانم هم باعث واجب شدن غسل میشود؟


طبق فتوای آیه الله سیستانی:خیر .


اینکه فقط با فکر کردن به همسر و همخوابگی هایی که با او داشتیم و مایعی خارج شد آیا این کار حرام است؟و آیا غسل واجب است؟

طبق فتوای آیه الله صانعی:

اگر فقط با فکر کردن باشد ( یعنی عامل دیگری مانند مالش و ... در کار نباشد ) اشکال ندارد. در صورتی که مایع خارج شده شرایط منی را دارا باشد غسل واجب است.


اگر زن در هنگام عادت ماهیانه انزال شود غسل حیض برای طهارت کافی است؟در غیر این صورت ایا ترتیبی در انجام غسل وجود دارد؟

طبق فتوای آیه الله خامنه ای:

می توان چند غسل اعم از واجب و یا مستحب را ( البته با نیت های جداگانه - یعنی نام تمام غسل ها ذکر شود) در یک غسل ادغام نمود و بهتر است نیت غسل جنابت در ابتدا باشد. در صورت تقدم نیت غسل جنابت بر سایر غسل ها، می شود با آن غسل نماز را بدون احیتاج به وضو خواند.آیا عروسی کردن روز سه شنبه و همچنین ولادت حضرت زهرا (س) همچنین 20جمادیالثانی مشکلی ندارد 


طبق فتوای آیه الله صافی گلپایگانی:

اشکال ندارد.سلام میخواستم بدونم خانم اگه موژه بکاره نمازخواندن صحیح است یا خیرباتشکر


به نام خدا
طبق فتوای آیت الله سیستانی
این خانم برای وضو به مشکل برخورد کرده و نمی تواند وضو بگیرد ؛بنابراین باید تیمم نماید و با توجه به این که این عمل جنبه زیبایی دارد باید مژه را در بیاورد تا بتواند وضو گرفته و نماز بخواند .


اگر مرد ازهمسر خود بخواهد که از مقعد نزدیکی کند و همسر نیز موافق باشد آیا اشکال شرعی دارد ؟ البته کلیه نکات بهداشتی نیز رعایت شود و هر دو نیز لذت کافی از این طریق را ببرند باز هم اشکال شرعی یا عذری هست که نباید این کار را انجام داد ؟
همچنین از طریق دهان چطور ؟ برای هر دو طرف !!!

به نام خدا
طبق فتوای آیت الله خامنه ای
نزدیکی از راه مقعد در صورت رضایت زن کراهت شدید داشته و احتیاط در ترک آن است .اگر در هنگام نزدیکی از راه دهان مایعاتی که از آلت تناسلی همسر خارج می شود( چه پاک باشد و چه نجس ) فرو داده نشود ، این عمل بلااشکال است


آیا برای نزدیکی با زن، بعداز پاک شدن زن از عادت ماهیانش ،باید اول غسل کند یا اینکه می توان بعد از نزدیکی دوغسل را با هم انجام دهد .متشکرم

به نام خدا
طبق فتوای آیت الله مکارم شیرازی
اگر زن از عادت ماهیانه پاک شده باشد بهتر است غسل حیض را انجام داده و سپس نزدیکی صورت گیرد ولی واجب نیست و می توان دو غسل را با هم انجام داد .


خسته نباشید می خواستم بدونم که مقدار نفقه چه اندازه است و معیار تعیین اندازه چیست ؟

به نام خدا
طبق فتوای آیه الله خامنه ای
میزان نفقه عرفی است و به شان و شئونات زن بستگی دارد و ممکن است برای هر زن متفاوت باشد. لذا میزان ثابتی را نمی توان ذکر کرد.


سلام علیکم
اگر شوهرم به من اجازه این را ندهد که آرایش کنم و من خیلی کم آرایش کنم چه حکمی دارد؟ و اگر شوهرم بگوید که حق نداری موسیقی گوش دهی و من موسیقی گوش بدهم چه حکمی دارد ؟


به نام خدا
طبق فتوای آیه الله سیستانی
آرایش زن در مکان هایی که نا محرم وجود دارد و زن را می بینند چه شوهر اجازه دهد و چه ندهد حرام است ولی شوهر حق ندارد زن را از آرایش کردن در مکان هایی که مخصوص زنان بوده و نامحرمی وجود ندارد منع نماید . این حکم در باره موسیقی حلال نیز 
صادق است یعنی شوهر حق منع کردن ندارد ولی گوش دادن موسیقی های حرام با اذن و یا بدون اذن شوهر حرام است.


واما چند تا سوال داشتم :1 – شنیدم استفاده از کاندوم رو بعضی از مراجع تقلید اشکال دونستن.مرجع تقلید من حضرت امام خامنه ای هست متأستفانه من علی رغم تلاش زیاد نتونستم پاسخی دریافت کنم ممنون میشم کمکم کنید به امید روزی که دولت به این مهم توجه کند وبه پژوهشگران و محققان این امر بها دهد.
.به نام خدا
طبق فتوای آیه الله خامنه ای استفاده از کاندوم بلااشکال است


رابطه جنسی از طریق دهان(اورال)چه حکمی دارد؟(اگر بدون خوردن مایع منی باشد)

به نام خدا
طبق فتوای آیه الله سیستانی
اورال 3کس یا همان 3کس دهانی به شرط این که مایع هایی که از آلت تناسلی خارج می شوند بلعیده نشود بلااشکال است


با سلام آیا جایز است زن و شوهر با هم به تماشای فیلم بنشینند؟

به نام خدا
طبق فتوای آیه الله مکارم شیرازی نگاه کردن به هر چیز که موجب برانگیختن و تحریک شهوت شود حتی با همسر حرام است.


دوستی و رابطه با دختری که 100% زن آینده خود میشود اشکال دارد؟

به نام خدا

رابطه قبل از ازدواج و در جریان خواستگاری نباید از صحبت و نگاه کردن معمولی و آنچه مطابق عرف این گونه مراسمات است فراتر رود . تا هنگام جاری شدن صیغه محرمیت آن زنان مانند بقیه زنان نامحرم بوده و دوستی و هر گونه رابطه خارج از شرع و عرف گناه محسوب می شود


با سلام و خسته نباشید.در صورت تنگی وقت و یا نبودن امکان میتوان بجای غسل جنابت تیمم بدل از غسل جنابت انجام داد؟و آیا میتوان با صورت آرایش کرده و لاک تیمم نمود؟

به نام خدا در چند صورت می توان تیمم بدل از غسل نمود :
1- نبودن آب 
2- ضرر داشتن آب برای بدن
3- تنگی وقت
شرایط تیمم دقیقا" مانند غسل و وضو است . برای تیمم باید کف دو دست از رستن گاه مو تا نوک بینی و کف دست راست بر پشت دست چپ تا نوک انگشتان و کف دست چپ بر پشت دست راست تا نوک انگشتان بدون واسطه کشیده شود و این اعضاء باید عاری از هر گونه مانع باشند . یعنی این که باید پوست بر روی پوست کشیده شود


باسلام وخسته نباشید من هنوزازدواج نکردم ولی دارم شرایطم برای ازدواج فراهم میشه سوالی برام پیش اومده هنوزجوابش رو نتونستم پیدا کنم از شما میخوام منو راهنمایی کنید 
در دوران نامزدی وقتی من شب برم خانه همسرم بخوابم صبح برای نمازاحتیاج به غسل دارم ولی از طرفی خجالت میکشم برم حمام تیمم هم نمیشه درجایی که اب هست تیمم نباید کرد راهنماییم کنید که من چه کار کنم نمازم هم غذانشه بتونم نماز بخوانم
در هنگام معاشقه مایعی که از منی بیرون می اید چه حکمی دارد بدون جهش وبا جهش برای دوستم یه سوال پیش اومده میگه هنگام نگاه کردن صحنه های تحریک کننده مایعی که از منی بیرون می اید بدون جهش چه حکمی دارد

به نام خدا

اگر امکان غسل کردن نباشد و یا معذوراتی وجود داشته باشد که نتوان غسل نمود ( چه د رمنزل و یا خارج از آن ) می توان تیمم بدل از غسل نمود و با طاهر کردن بدن و لباس نماز را خواند .
برای بخش دوم پرسش شما باید گفت هر مایعی که از آلت تناسلی مرد سالم ( یعنی مریض نباشد )خارج شده و دارای شرایط زیر باشد حکم منی را داشته و نجس بوده و غسل جنابت واجب می شود در غیر این صورت منی نیست و غسل هم ندارد . شرایط منی بدین شرح است :
1- همراه با شهوت و اوج لذت جنسی خارج شود .
2- جهنده باشد . 
3- بدن سست شود .
شایان ذکر است :
الف ) اگر استبراء از ادرار صورت نگرفته باشد هر مایعی که از آلت تناسلی مرد خارج شود حتی اگر شرایط منی را نداشته باشد نجس است 

ب ) اگر استبراء از منی صورت نگرفته باشد و پس از غسل مایعی خارج شود و انسان شک کند که این مایع منی است یا غیر از آن ، مجددا غسل واجب می شود .

ج ) برای استخراج احکام و طریقه استبراء از ادرار و منی به کتاب توضیح المسائل مرجع تقلید خود مراجعه نمایید


حدود نگاه به آلت زن توسط همسر چه مقدار است؟

به نام خدا
هیچ گونه حد و حدودی در ارتباط با نگاه یا لمس و ... عورت و سایر اعضاء بدن همسران توسط یک دیگر وجود ندارد . فقط در بعضی از احادیث و روایات کراهت هایی ذکر شده است . مثلا گفته شده هنگام نزدیکی ، به آلت همسر ( زن ) نگاه نشود زیرا بیم آن می رود که فرزند کور به دنیا بیاید


نشانه های انزال زن چیست و در چه صورتی غسل به زن واجب می شود؟

به نام خدا
هر گاه همراه با شهوت و اوج لذت جنسی مایعی از زن خارج شود چه این مایع جهنده باشد و چه نباشد انزال صورت گرفته است و غسل جنابت واجب می شود . کلا" به دو صورت غسل جنابت بر زنان واجب می شود 1- انزال منی 2- دخول آلت مرد در واژن و یا مقعد زن
لازم به ذکر است خروج منی مرد از واژن زن باعث وجوب غسل بر زن نمی شود


سلام علیکم خواهشمند است در مورد اقدامات قبل و بعد از حاملگی که در شرع آمده است را در اختیار بنده قرار دهید تا بتوانم از دستورات الهی به نحو احسن استفاده کنم تا خللی در نسلم ایجاد نشود و آیندگان صالح و با تقوایی داشته باشم

به نام خدا
شما می توانید به کتاب حلیه المتقین مرحوم علامه مجلسی ( ره ) که در این زمینه فصل جداگانه و مفصلی دارد مراجعه نمایید .
شایان ذکر است مهم ترین عوامل برای داشتن نسلی سالم و صالح و متقی دو عامل زیر است :
1- آوردن لقمه حلال و طیب و طاهر و خالی از شبهه به خانه تا پدر و مادر و فرزند در قبل و از بعد از به دنیا آمدن فرزند از آن استفاده کنند . ( مثال بارز آن پیامبر عظیم الشان مان -صلی الله علیه و آله و سلم- هستند که قبل از انعقاد نطقه حضرت فاطمه -سلام الله علیها- به مدت چهل روز از مائده های بهشتی تناول نموده و حضرت خدیجه -سلام الله علیها- نیز از آن خوردند )
2- تربیت صحیح و اصولی فرزند مطابق با معیارهای اسلامی و مابقی کارها و نکات همراه و در کنار این دو اصل می توانند ضامن صالح بودن فرزندان باشند


آیا مایع بی رنگی که قبل از منی خارج میشود حکم جنابت دارد یا نه؟

به نام خدا

خیر حکم جنابت ندارد و اگر استبراء از ادرار صورت گرفته باشد آن مایع پاک است

 


:: موضوعات مرتبط: خانواده , دانستی های زناشویی ,
:: برچسب‌ها: سوالات زناشویی و جنسی - احکام مسائل جنسی , احکام مسائل جنسی , مسائل جنسی , جنسی , مسائل , سوالات زناشویی و جنسی , سوالات زناشویی ,مطالب مرتبط با اين پست
دانلود کتاب دانستنی های جنسی
دانلود کتاب میزان طبیعی رابطه جنسی در زندگی زناشویی
دانلود کتاب رازهایی درباره ی مردان
دانلود کتاب زايمان و فراتر از آن
دانلود کتاب آموزش نگهداری نوزاد از بدو تولد تا شش سالگی
رسيدن به آرامش در 5 دقيقه
اختلال نعوظ چیست؟ و چه چیزی باعث مشکلات نعوظ میشود؟
درمان آفت دهان با 15 روش خانگی و گیاهی
دانلود کتاب ازدواج بدون شعور لازم ممنوع
چطور به همسرم بگویم که اشتباه کرده است
تفاوت عشق و هوس{ در ارتباط دختر و پسر یا در ازدواج}
مردها واقعا به دنبال چه چیز هستند؟
چرا بعد ازدواج با قبلش فرق میکنه ؟
آیین زناشویی - با شوهر چشم چران چه باید کرد؟
دانلود کتاب راهنمای ماساژ خانواده
دانلود کتاب تمرین های علمی برای داشتن رابطه ای عاشقانه
دانش جنسی کودکان در سنین مختلف
خودارضایی در دختران و احتمال آسیب پرده بکارت
ترشحات مهبل چیست؟ آیا ترشحات مهبل طبیعی است؟
مفهوم اصطلاحات : منی.جنابت.احتلام.استبرا.استمنا و...
روش های جلوگیری از استمناء (خود ارضایی)
بهداشت جنسی زنان و دختران
پاسخ به پرسشهایی در رابطه با بلوغ دختران
بایدها و نباید ها در روابط دختران و پسران
روشهای موقتی جلوگیری از بارداری
دانلود کتاب خانواده و مسائل زناشویی
دانلود کتاب رابطه دختر و پسر قبل از ازدواج
دانلود کتاب زناشویی و اخلاق
دانلود کتاب سرشت جنسی انسان - جلد سوم
دانلود کتاب سرشت جنسی انسان - جلد دوممي توانيد ديدگاه خود را بنويسيد

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]