پرشيا بوک
پيغام مدير :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمديد به سايت من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سايت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنيد.
به بزرگترين مرجع دانلود کتاب، سايت پرشيا بوک خوش آمديد...
بازديد : 499
نويسنده : Admin

توضيحات :

 

 

 

آیین زناشویی - با شوهر چشم چران چه باید کرد؟ 
مردها به طور میانگین روزانه ۴۳ دقیقه را صرف خیره شدن به جنس مخالف می کنند که این میزان برابر با ۲۵۹ ساعت یا تقریبا ۱۱ روز در سال است. جمع این زمان در فاصله بین ۱۸ تا ۵۰ سالگی یک مرد می شود بیش از ۱۱ ماه و ۱۱ روز.

 

 

 

برای خواندن مطلب به ادامه مطلب مراجعه کنید............


یک مطالعه در انگلستان نشان داده مردها به طور میانگین روزانه ۴۳ دقیقه را صرف خیره شدن به جنس مخالف می کنند که این میزان برابر با ۲۵۹ ساعت یا تقریبا ۱۱ روز در سال است. جمع این زمان در فاصله بین ۱۸ تا ۵۰ سالگی یک مرد می شود بیش از ۱۱ ماه و ۱۱ روز. یعنی یک مرد انگلیسی در این فاصله، قریب یک سال از عمرش را صرف کاری کرده که در فرهنگ ما اسمش «چشم چرانی» است. 

لازم نیست فکرش را بکنیم که مردان ما چقدر با مردان انگلیسی مثلا، شباهت یا تفاوت دارند. آن قاعده معروف زنانه مشکل را حل می کند: «مرد ها سر وته یک کرباسند!» همه شنیده اند که مردان از راه چشم عاشق می شوند و زنان از راه گوش. این تعبیر عوامانه ای است از یک عنوان، از فهرست بی پایان تفاوت های میان زنان و مردان. واقعیت اثبات شده و گریزناپذیر این است که مردان در برابر جنس مخالف، ذاتا جست وجوگرند و چشم مهم ترین ابزار جست وجوست. 

● ببینید کجا هستید 

تشخیص اینکه همسرتان با نگاهش از چارچوب های زندگی مشترک تان خارج می شود آسان نیست. شما نمی توانید به مردی که از قوم و فرهنگ دیگری است یا از شهر و کشور دیگری آمده، به راحتی چنین برچسبی بزنید. فراموش نکنید که برای تشخیص درستی یا نادرستی یک رفتار، حتما باید به مسائل فرهنگی و مذهبی جامعه توجه کنید. این مسائل فرهنگی می تواند حتی از شهری به شهر دیگر هم متفاوت باشد. به همین دلیل، بدون درنظر گرفتن این فرهنگ نباید حکمی را صادر کنید. ممکن است در فرهنگ فرد مقابل تان، رفتاری که از نظر شما ناپسند است، کاملا طبیعی و شایسته تلقی شود؛ پس اگر با فردی که فرهنگ و تربیتی متفاوت از شما دارد ازدواج کرده اید، نمی توانید انتظار داشته باشید که او همان طور که از کودکی به شما القا شده است رفتار کند. شاید بد نباشد گاهی هم دنیا را از دریچه باور های او ببینید و بعد در مورد رفتار هایش قضاوت کنید. 

● سنگ های تان را وا بکنید 

اگر می خواهید زندگی مشترک موفقی داشته باشید، قبل از ازدواج نظرات خود را در مورد محدوده روابط زن و مرد (از جمله نگاه، صحبت کردن و...) با همسر آینده تان در میان بگذارید تا به نگاه مشترکی دست یابید. درصورتی که شما محدوده هایی که مورد نظرتان هست را توضیح داده اید و با خواستگار تان در مورد پایبند بودن به این مرزها توافق کرده اید، قضاوت در آینده برایتان راحت تر خواهد شد، زیرا شما با توجه به این قرارداد ها می توانید رفتار همسرتان را بررسی کرده و در موردش قضاوت کنید. شما می توانید بگویید که آیا فلان رفتار همسرتان در چارچوبی که قبلا در موردش توافق کرده بودید جا می گیرد یا طبق این چارچوب، رفتار انجام شده نادرست و سزاوار مجازات است. 

● این نگاه، همان نگاه است؟ 


اگر می خواهید همسرتان را به دلیل نگاهش متهم کنید، باید بتوانید رفتاری را متفاوت از رفتار های همیشگی اش ببینید و بعد مهر چشم ناپاکی را رویش بچسبانید. بعضی از افراد همین که همسرشان چشم در چشم فرد نامحرمی بیندازد یا با او گفت وگو کند، او را متهم می کنند ولی آیا واقعا اینگونه است؟ آیا در پشت این نگاه سوء لذت وجود دارد؟ یا این فقط یک تصور است و هیچ راهی برای اثبات اینکه این نگاه ناشایست است وجود ندارد؟ اگر شما با هر رفتار همسرتان برانگیخته می شوید، بهتر است قبل از قضاوت در مورد او، خودتان را زیر ذره بین قرار دهید. اگر نتوانید ذهن تان را مدیریت کند، با گذشت زمان دامنه این سوء ظن ها بیشتر می شود و هر حرکتی از طرف مقابل زیر ذره بین قرار می گیرد. 

● فکر تان را الک کنید 

بعضی از افراد چون خودشان به صورت خودآگاه یا ناخودآگاه به این رفتار تمایل دارند، آن را به دیگران نسبت می دهند. درواقع آنها گاهی با یادآوری گذشته ای که داشته اند و گاهی به دلیل تصوراتی که هنوز در زندگی شان جریان دارد، همسرشان را متهم به رفتاری می کنند که یا انجامش نداده یا مقصود نادرستی از انجام دادنش نداشته است. سعی کنید حساب گذشته را از امروز تان جدا کنید و نه برای آنچه پشت سر گذاشته اید کسی را متهم کنید و نه به دلیل گذشته او، روی رفتار های امروزش حساسیت به خرج دهید. 

● منتظر آینده باشید 

یک رفتار زمانی قابل بررسی و مجازات است که تکرار شود. اگر تنها یک بار احساس کردید که همسرتان با نگاهی که از نظر شما ناپسند است به فرد دیگری چشم دوخته، در موردش قضاوت نکنید. اما ممکن است این توصیه شما را به دام دیگری بیندازد، پس مراقب باشید! افرادی که برای نخستین بار با چنین رفتاری از سوی همسرشان روبه رو می شوند، ابتدا دچار تردید می شوند و برای اینکه تردید شان به یقین تبدیل شود، هر نگاه و رفتار همسرشان را زیر ذره بین قرار می دهند و نسبت به او حساس می شوند. باید بدانید این حساسیت ها به رفع مشکل کمک نخواهد کرد بلکه باعث اضطراب بیشتر و گاهی بیماری وسواس و بدبینی می شود. این رفتار ها نه تنها به خود شما آسیب می زند بلکه طرف مقابل تان را هم دچار تنش می کند و ممکن است که در آینده این تنش به تکرار رفتار ناشایست تبدیل شود. 

● آسمان و ریسمان نبافید 

اگر واقعا یقین پیدا کردید که همسرتان به شکلی متفاوت به زنان دیگر نگاه می کند، زیاده روی نکنید و این رفتار او را به دیگر جنبه های زندگی تان تعمیم ندهید، مثلا هرگز نگویید او به زنان دیگر نگاه می کند، پس مرا دوست ندارد یا اینکه او به دیگران نگاه می کند، پس حتما رفتار های نادرست دیگری را هم انجام می دهد که من از آنها بی خبرم. درصورت مشاهده چنین رفتاری، سعی کنید بیشتر از قبل مدیریت زندگی تان را به دست بگیرید و نگذارید این رفتار همسرتان 

● قانون های تازه وضع کنید 

اگر می خواهید همسرتان با شما همراه شود و بیشتر برای دوام زندگی مشترک تان تلاش کند، انتظارات تان را در محدوده شرع و عرف با او در میان بگذارید و اگر بعد از آن رفتارش را انکار کرد، ابتدا این انکار را بپذیرید. حالا شما هم با او هم کلام شده اید، وقت آن است که مجددا با کمک او چارچوب جدیدی را برای حدود روابطتان تعیین کنید و در مورد شان با او به توافق برسید. از او بخواهید در آینده به این تفاهمنامه پایبند باشد تا اگر این اصول مشترک را بار دیگر نادیده گرفت، بتوانید برخورد جدی تری را درنظر بگیرید. 

● عملیات انتحاری ممنوع! 

احتمالا بعد از اینکه احساس کردید همسرتان به شکلی متفاوت به زنان دیگر نگاه می کند، دچار خشم زیادی خواهید شد یا احساس ناتوانی خواهید کرد. اما قبل از نشان دادن هر واکنشی، باید به خود فرصت دهید تا این خشم را مدیریت کنید و تا قبل از آنکه عنان ذهنتان را در دست بگیرید، نباید واکنشی نسبت به رفتار او نشان دهید. بعد از فروکش کردن هیجان و خشم تان، بار دیگر آن رفتار را بازبینی کنید؛اگر بعد از این بررسی دوباره به این نتیجه رسیدید که رفتار همسرتان صحیح نبوده است، آن را صریحا با او درمیان بگذارید و نگرانی هایتان را به همسرتان بگویید. 

● با متخصص ها درددل کنید 


اگر تردید دارید و نمی دانید که قضاوت تان در مورد همسرتان درست است یا نه، قبل از آنکه او یا خودتان را متهم کنید، با یک متخصص مشورت کنید. شما می توانید با کمک چنین فردی بدانید آیا مشکل از توهمات شما ناشی می شود یا اینکه همسرتان با رفتار هایش درحال ضربه زدن به زندگی مشترک تان است. شاید رفتار او از مشکلات دیگری ناشی شده باشد و تنها با کمک یک متخصص بتوانید آن را ریشه یابی و اصلاح کنید. 

● سفره دلتان را باز نکنید 


درست است که شما نگرانید و رفتار همسرتان هم آزار تان داده است اما هیچ وقت با افراد غیرمتخصص (مثلا اعضای خانواده و یا دوستان) راجع به این موضوع صحبت نکنید چون باعث تخریب شخصیت همسرتان در مقابل آنها می شود. حتی اگر همسرتان مرتکب چنین رفتاری شده باشد، ممکن است در آینده رفتار خود را اصلاح کرده و به قانون های مشترک تان پایبند شود. اما یادتان نرود نظر منفی دیگران در مورد او، حتی بعد از این تغییرات هم عوض نخواهد شد و حتی اگر به همسری ایده آل برایتان تبدیل شود هم، دیگران تنها او را به عنوان فردی که نگاه ناپاک دارد می بینند. 

● بچه بازی ممنوع! 


هیچ وقت برای انتقام دست به عمل متقابل نزنید یا خشم خود را به صورت یک رفتار منفعلانه (مثلا قهر کردن بدون اینکه دلیلش را به همسرتان بگویید) بیان نکنید. احتمالا این رفتار های کینه جویانه خشم فرد مقابل را برخواهد انگیخت و موجب رفتار نابخردانه دیگری خواهد شد. اگر بخواهید برای درس دادن به همسرتان، او را به این شیوه ها مجازات کنید، در نهایت زندگی تان درگیر یک سیکل معیوب عمل و عکس العمل خواهد شد که هیچگاه پایان نمی یابد و تنها به شما و زندگی تان آسیب می زند.


:: موضوعات مرتبط: خانواده , دانستی های زناشویی ,
:: برچسب‌ها: آیین زناشویی - با شوهر چشم چران چه باید کرد؟ , آیین زناشویی , زناشویی , شوهر چشم چران , شوهر , چشم چران ,مطالب مرتبط با اين پست
دانلود کتاب دانستنی های جنسی
دانلود کتاب میزان طبیعی رابطه جنسی در زندگی زناشویی
دانلود کتاب رازهایی درباره ی مردان
دانلود کتاب زايمان و فراتر از آن
دانلود کتاب آموزش نگهداری نوزاد از بدو تولد تا شش سالگی
رسيدن به آرامش در 5 دقيقه
اختلال نعوظ چیست؟ و چه چیزی باعث مشکلات نعوظ میشود؟
درمان آفت دهان با 15 روش خانگی و گیاهی
دانلود کتاب ازدواج بدون شعور لازم ممنوع
سوالات زناشویی و جنسی - احکام مسائل جنسی
چطور به همسرم بگویم که اشتباه کرده است
تفاوت عشق و هوس{ در ارتباط دختر و پسر یا در ازدواج}
مردها واقعا به دنبال چه چیز هستند؟
چرا بعد ازدواج با قبلش فرق میکنه ؟
دانلود کتاب راهنمای ماساژ خانواده
دانلود کتاب تمرین های علمی برای داشتن رابطه ای عاشقانه
دانش جنسی کودکان در سنین مختلف
خودارضایی در دختران و احتمال آسیب پرده بکارت
ترشحات مهبل چیست؟ آیا ترشحات مهبل طبیعی است؟
مفهوم اصطلاحات : منی.جنابت.احتلام.استبرا.استمنا و...
روش های جلوگیری از استمناء (خود ارضایی)
بهداشت جنسی زنان و دختران
پاسخ به پرسشهایی در رابطه با بلوغ دختران
بایدها و نباید ها در روابط دختران و پسران
روشهای موقتی جلوگیری از بارداری
دانلود کتاب خانواده و مسائل زناشویی
دانلود کتاب رابطه دختر و پسر قبل از ازدواج
دانلود کتاب زناشویی و اخلاق
دانلود کتاب سرشت جنسی انسان - جلد سوم
دانلود کتاب سرشت جنسی انسان - جلد دوممي توانيد ديدگاه خود را بنويسيد

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]