پرشيا بوک
چهارشنبه 02 خرداد 1403
پيغام مدير :

با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامی، خوش آمدید. لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سايت، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياری کنيد.

به بزرگترين مرجع دانلود کتاب، سايت پرشيا بوک خوش آمديد...

بازديد : 664
نويسنده : Admin

توضيحات :

 

فیلم محمد رسول الله از ورود به لیست اولیه‌ی نامزدهای بهترین فیلم خارجی زبان اسکار بازماند

فیلم محمد رسول الله از ورود به لیست اولیه‌ی نامزدهای بهترین فیلم خارجی زبان اسکار بازماند

 

لیست اولیه نامزدهای بهترین فیلم خارجی زبان اسکار اعلام شد.

روز جمعه لیست اولیه نامزدهای بهترین فیلم خارجی زبان اسکار در حالی اعلام شد که نام فیلم‌هایی چون "یک کبوتر"، "قوچ"، "آدمکش" و "محمد رسول‌اللّه" در میان آن‌ها دیده نمی‌شود.

 

 

 

برای خواندن خبر به ادامه مطلب مراجعه کنید......


نه فیلم از میان هشتادویک فیلم فرستاده شده به آکادمی فیلم ایالات متحده به عنوان نامزدهای اولیه‌ی این رشته انتخاب شدند و دیگر فیلم‌ها از دور رقابت کنار گذاشته شدند. این نه فیلم عبارتند از:

فیلم فانتزی‌-کمدی‌ "The Brand New Testament" به کارگردانی "ژاکو فن‌دورمائل" از بلژیک که نام آن در میان نامزدهای بهترین فیلم خارجی زبان گولدن گلوب امسال نیز دیده می‌شود.

فیلم درام ماجراجویانه " Embrace of the Serpent" به کارگردانی "چیرو گوئرا" از کشور کلمبیا که روایتگر داستان یک شامان آمازونی است که آخرین بازمانده قبیله خودش است و در سفری با دو دانشمند آلمانی و آمریکایی برای یافتن گیاهی کمیاب همسفر شده است.

"یک جنگ" به کارگردانی "توبیاس لیندهولم" از کشور دانمارک سرگذشت یک افسری دانمارکی در جنگ افغانستان است که به اسارت نیروهای طالبان درآمده است.

"شمشیرباز" به کارگردانی "میکائیلیا وهکلیا" از کشور فنلاند روایتگر مرد جوانی است که برای فرار از دست پلیس مخفی شوروی از لنینگراد گریخته و به استونی آمده و در آن‌جا باشگاه شمشیربازی خود را دایر می‌کند.

Mustang" به کارگردانی "دنیز گمزه ارگوون" کارگردان اهل ترکیه است که امسال نام آن به عنوان نماینده کشور فرانسه در میان نامزد‌های بهترین فیلم خارجی زبان گولدن گلوب و نامزدهای اولیه اسکار دیده می‌شود.

فیلم مجارستانی "فرزند ساول" به کارگردانی "لاژلو نمس" یکی از تولیدات درخشان سال گذشته اروپا به شمار میآید. این فیلم جایزه فیپرشکی جشنواره فیلم کن را بدست آورد و نامزد نخل طلای این جشنواره بود که نتوانست آن را بدست آورد. این فیلم داستان یک زندانی یهودی در آوشویتز را روایت می‌کند.

فرزند ساول، نماینده‌ی مجارستان بخت اول کسب جایزه‌ی بهترین فیلم خارجی‌زبان محسوب میشود.
فرزند ساول، نماینده‌ی مجارستان بخت اول کسب جایزه‌ی بهترین فیلم خارجی‌زبان محسوب میشود.

"هزارتوی دروغ‌ها" به کارگردانی "ژولیو ریچیارلی"  از کشور آلمان داستان یک جوان کمالگرای آلمانی را روایت می‌کند که می‌خواهد یکی از افسرهای نازی در کمپ آوشویتز که اکنون معلم یک مدرسه در برلین شده است را با عدالت روبرو کند. اما در می‌یابد که افسران نازی بسیاری در دستگاه‌های دولتی حضور دارند که از یکدیگر حمایت می‌کنند.

Viva" به کارگردانی "پدی بریث‌ناش" نماینده کشور ایرلند است. این فیلم به زبان اسپانیایی ساخته شده و داستان آن در هاوانا پاییتخت کوبا می‌گذرد.

"ذیب" به کارگردانی "ناجی ابو نووار" از کشور اردن داستان نوجوانی عرب از ایالت حجاز امپراطوری عثمانی در جنگ جهانی اول است که یک افسر بریتانیایی را در صحرا برای رسیدن به مقصدش راهنمایی می‌کند.

به گزارش گواردین، در میان فیلم‌های کنار گذاشته شده نام‌های بزرگی دیده می‌شود که پیش‌از‌این از آن‌ها به عنوان یکی از بخت‌های برنده شدن این جایزه نام برده می‌شد. این روزنامه معتبر برتانیایی می‌نویسد فیلم‌ "کبوتری برای تأمل در باب هستی روی شاخه نشست" از سوئد که سال گذشته برنده شیرطلایی جشنواره فیلم ونیز شده بود، "قوچ" از ایسلند که در جشنواره فیلم کن درخشیده بود و فیلم حماسی "محمد رسول‌اللّه" نماینده ایران و به کارگردانی مجید مجیدی که پیش از این با فیلم بچه‌های آسمان در مراسم اسکار شرکت کرده بود از فیلم‌های مهمی هستند که آکادمی فیلم ایالات متحده آن‌ها را از این رقابت کنار گذاشته است.

از بین این 9 اثر، 5 فیلم برای حضور در لیست نهایی نامزدهای بهترین فیلم خارجی زبان اسکار 2016 انتخاب خواهند شد.


:: موضوعات مرتبط: نقد و بررسی , فیلم و سریال ,
:: برچسب‌ها: فیلم محمد رسول الله از ورود به لیست اولیه‌ی نامزدهای بهترین فیلم خارجی زبان اسکار بازماند , فیلم محمد رسول الله , لیست نامزد های بهترین فیلم خارجی , محمد رسول الله ,مطالب مرتبط با اين پست
‎تحلیل و بررسی فیلم های هفته‌ی اخیر – لگوها جان ویک را شکست دادند
تحلیل و بررسی فیلم های هفته‌ی اخیر – پایان دلسرد رزیدنت اویل
لیست کامل نامزد های اسکار 2017
تحلیل و بررسی فیلم های برتر هفته‌ی اخیر – برتری وحشت اسپلیت بر اکشن سه ایکس
‎تحلیل و بررسی فیلم های برتر هفته‌ی اخیر - ریاضی دانان ناسا از جنگ ستارگان پیشی گرفتند
تحلیل و بررسی فیلم های برتر هفته‌ی اخیر - روگ وان همچنان ستاره‌ی باکس آفیس در سال نو
تحلیل و بررسی فیلم های برتر هفته‌ی اخیر - باکس آفیس پر ستاره کریسمس در دستان جنگ ستارگان
محبوب‌ترین فیلم‌های 2016 از نگاه IMDb اعلام شد
‎تحلیل و بررسی فیلم های برتر هفته‌ی اخیر – تماشاچیان در تسخیر نیروی جنگ ستارگان
دانلود مجله الکترونیکی گیمفا شماره چهاردهم
دانلود مجله الکترونیکی گیمفا شماره سیزدهم
تحلیل و بررسی فیلم های برتر هفته‌ی اخیر – باکس آفیس همچنان در دستان موانا
‎تحلیل و بررسی فیلم های برتر هفته‌ی اخیر – درخشش دوباره‌ی دیزنی با موانا
تحلیل و بررسی فیلم های برتر هفته‌ی اخیر – درخشش موجودات شگفت‌انگیز
تحلیل و بررسی فیلم های برتر هفته‌ی اخیر – نبض باکس آفیس در دست دکتر استرنجمیتوانيد نظر خود را بنويسيد

نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
کد امنیتی :
کد امنیتی
رفرش