پرشيا بوک
پنجشنبه 03 اسفند 1402
پيغام مدير :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامی ، خوش آمديد به سايت من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سايت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياری کنيد.

به بزرگترين مرجع دانلود کتاب، سايت پرشيا بوک خوش آمديد...

بازديد : 653
نويسنده : Admin

در این پست می خواهیم نقدی بر اطلاعات و اخباری که تاکنون از بازی Watch Dogs منتشر شده است,انجام دهیم.با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

عنوان جدید شرکت Ubisoft که پس از منتشر شدن بازی Assassains Creed Black Flag قرار است در تاریخ 29 آبان 1392 و برای تمامی کنسول ها منتشر شود,با موتور گرافیکی Disrupt Engine ساخته شده و یک بازی جهان آزاد می باشد.

Watch Dogs بر مبنای ایده های جدید بنیان گذاری شده است و المان های موجود در بازی کاملا جدیدی می باشند و نمونه ی آن ها تا کنون در هیچ بازی رایانه ای مطرح دیگری دیده نشده است. مهم ترین و البته جدید ترین ایده ای که در بازی وجود دارد قابلیت هک کردن است، چیزی که در اولین نمایش بازی به خوبی به تصویر کشیده شده بود و توانست خود را به عنوان المان اصلی گیم پلی و حتی داستان بازی مطرح کند. شخصیت اصلی بازی یک هکر با تجربه و البته زخم خورده به نام Aiden Pearce می باشد که قرار است از قدرت اصلی خود یعنی هک کردن در جهت انتقام گرفتن استفاده کند. Watch Dogs یک عنوان Open World است که شما را به یکی از بزرگ ترین شهر های آمریکای شمالی یعنی شیکاگو می برد، جایی که همه چیز توسط سیستم های نظارتی فاسد کنترل می شود و این جا است که باید یک قهرمان خیزش کند و شهر را از خفقان نجات دهد اما Aiden قهرمانی نیست که شما انتظار آن را خواهید داشت. یوبی سافت اعلام کرده است که نوشتن داستان Watch Dogs از حدود ۲ سال قبل از شروع مراحل ساخت بازی یعنی سال ۲۰۰۸ آغاز شد و تیم نویسندگی داستان بازی با تحقیق و پژوهش بسیار توانستند تا به موضوعی برسند که به توان آن را برای چنین بازی بزرگی گسترش داد. تیم سازنده داستان بازی را بر مبنای یک چیز ساده پایه ریزی کرده است و آن وجود سیستم های نظارتی در جامعه است. چیزی که امروزه در اکثر مناطق جهان وجود دارد و حتی در انگلستان پوستر هایی بر روی دیوار ها وجود دارد که روی آن ها اعلام شده دولت مراقب شما است. چنین مبحثی که در آن تقریبا تمام فعالیت های انسان ها زیر نظر سیستم های نظارتی است، باعث می شود تا در برخی از مواقع عده ای از مردم از این وضعیت ناراضی شوند و دست به طغیان بزنند. داستان Watch Dogs نیز دقیقا بر روی همین مسئله تاکید دارد، وجود پیش از حد سیستم های نظارتی باعث می شود که یک هکر قدرتمند دست به طغیان بزند و به کمک قدرت هک کردن خود، یک تنه با این سیستم مبارزه کند.

بازی واچ داگز

برای خواندن ادامه نقد و بررسی به ادامه مطلب مراجعه کنید......

همانطور که گفته شد بازی در شهر شیکاگو جریان دارد، شهری که در سایر عناوین صنعت بازی سازی زیاد مورد استفاده قرار نگرفته است و همین مسئله سبب شده است تا این سوال میان مخاطبان پیش بیاید که چرا برای این عنوان شیکاگو انتخاب شده است در حالی که شهر های بزرگ تر و البته جذاب تری چون نیویورک می توانست لوکیشن اصلی بازی باشد. کارگردان این عنوان یعنی آقای Jonathan Morin علت اصلی انتخاب شیکاگو را تناقضات آشکار آن اعلام کرده است. شیکاگو در واقع شهری است که در ظاهر بسیار مدرن و شیک به نظر می رسد و از تجهیزات بسیار پیشرفته ای استفاده می کند ولی در باطن این شهر همین تجهیزات پیشرفته باعث افزایش سطح جرم و فساد شده اند و این تناقض، شیکاگو را برای اینکه داستان بازی در آن جریان داشته باشد مناسب کرده است، امری که در سری پر طرفدار GTA نیز کاملا رعایت شده است و همیشه مکان هایی که بازی در آن جریان داشته است دارای همین تضاد ها بوده اند. همچنین یوبی سافت دلیل دیگر انتخاب شیکاگو به عنوان شهر اصلی بازی را نیز وجود تعداد زیادی سیستم های نظارتی در واقعیت در این شهر اعلام کرده است که باور پذیر شدن داستان بازی را میسر می سازد. وسعت شهر شیکاگو در واقعیت حدود ۶۰۶ کیلومتر مربع می باشد که اگر یوبی سافت بخواهد دقیقا این وسعت را در بازی پردازش کند در واقع یک کار غیر ممکن را ارایه داده است هر چند هنوز نقشه ی این بازی مشخص نشده است ولی با توجه به اینکه این عنوان یک Open World است قطعا سعی بر این بوده است که بیشترین وسعت ممکن در بازی وجود داشته باشد. چندی پیش هم نقشه ی اصلی بازی به صورت ناقص منتشر شد که بر اساس آن می توان حدس زد که یوبی سافت کل شهر شیکاگو را درWatch Dogs پوشش داده است.

هک

Watch Dogs را می توان در واقع نمونه ی مدرن سری Assassins Creed دانست به این علت که سبک این دو بازی کاملا مشابه یکدیگر می باشد زیرا هر دوی این عناوین در سبک اکشن سوم شخص و مخفی کاری می باشند با این تفاوت که Watch Dogs سعی دارد یک جهان بزرگ تر را به تصویر بکشد. شباهت این دو بازی هنگامی واضح تر می شود که چندی پیش تصویر لوگوی بر عکس شده ی سری Assassins Creed در یکی از تصاویر بازی مشخص شد. Aiden برای مقابله شرکت های نظارتی از سیستم خود آن ها بهره می گیرد، در واقع Aiden از همان سیستم نظارتی یا ctOS برای مقابله با دشمنان استفاده می کند. Aiden می تواند با هک کردن دوربین های مدار بسته موقعیت منطقه ای را که زیر نظر دوربین ها می باشد را مشاهده کند و حتی افرادی را که در محدوده ی دوربین وجود دارند شناسایی کند. او همچنین قادر است با هک کردن یک دوربین و از طریق همان دوربین هک شده، دوربین دیگری را که در محدوده ی آن می باشد هک کند که این امر در یکی از تریلر های بازی قابل مشاهده بود. در سیستم ctOS یک بانک اطلاعاتی از اشخاص موجود در شهر وجود دارد و Aiden با هک کردن این سیستم پیچیده به این بانک اطلاعاتی دست یافته است. او قادر است با هک کردن تلفن های همراه این اشخاص اطلاعات مربوط به آن ها را استخراج کند در چنین مواقعی است که ممکن است وی در این جست و جو به یک فرد مجرم برسد که در این حالت می تواند وی را به شیوه ی خود مجازات کند. بیش از ۳۰۰۰ کیت شخصیتی در بازی وجود دارد و یوبی سافت اظهار داشته که بعید است شما با یک NPC دو بار برخورد کنید و در صحنه حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ NPC متفاوت وجود خواهد داشت.همچنین Aiden قادر است با استفاده از اینترنت Wi Fi تلفن همراه خود و هک کردن وب کم های منزل مردم عادی به درون زندگی شخصی آن ها نیز سرک بکشد که در واقع سازندگان به این امر می خواهند نشان دهند که در دنیای امروز و با وجود چنین تکنولوژی هایی حریم شخصی به معنای واقعی وجود نخواهد داشت و مردم پیوسته تحت نظر هستند. در بازی ایستگاه های رادیویی زیادی نیز وجود دارد که می توانید آن را هک کنید و در جهت مقاصد خود از آن ها استفاده کنید. با استفاده از برنامه ای به نام song sneak app که در تلفن همراه Aiden وجود دارد می توانید از طریق ایستگاه های رادیویی مکالمات مردم را شنود کنید. همچنین تلفن همراه آیدن دارای برنامه پخش موزیک نیز می باشد و شما می توانید با هک کردن تلفن همراه دیگران موزیک های بیشتری را جمع آوری کنید.

گردش در شیکاگو

با توجه به اینکه عنوان Watch Dogs بر روی کنسول های نسل بعد در حال ساخت است مسلما از گرافیک مناسبی برخوردار است. یوبی سافت برای ساخت این عنوان دست به ساخت موتور جدید و قدرتمندی به نام Disrupt زده است تا به وسیله ی آن بتواند یک گرافیک قابل قبول را ارایه دهد. همانطور که در تریلر های بازی به وضوح قابل مشاهده است بازی از جزئیات فوق العاده ای برخوردار است و طراحی محیط های بازی بسیار عالی انجام شده است. یوبی سافت که در طراحی محیط های واقعی پیش از این امتحان خود را در سری Assassins Creed پس داده است حال اینبار دست به کار بزرگی زده است و باید شهر شیکاگو را بازسازی کند که تا کنون و طبق نمایش های بازی عالی عمل کرده است. نورپردازی بازی با توجه به اینکه بازی هم در شب و هم در روز جریان دارد با اینکه مستلزم دقت فراوان بوده است سازندگان به خوبی آن را انجام داده اند و در این بین از سایه زنی های زیبای بازی نیز نمی توان چشم پوشی کرد.

قدرت ارتباطات

عنوانWatch Dogs دقیقا همان چیزی است که در این زمان به آن نیاز بود، یکIP جدید همراه با کوله باری از ایده های جدید به همراه گرافیک مثال زدنی و گیم پلی فوق العاده هیجان انگیز همراه با داستانی برگرفته از واقعیت های جامعه ی آمریکا و تضاد های موجود در آن که هر فردی را مجاب به تجربه خود کند. هر چند از همین الان می توان اطمینان داشت کهWatch Dogs نیز دارای دنباله های پیاپی همانند سری Assassins Creed خواهد بود ولی نمی توان از تلاشی که سازندگان برای ساخت چنین عنوان درجه یکی چشم پوشی کرد و آن را نادیده گرفت زیرا پس از مدت ها در سبک Open World شاهد یک رقیب شایسته برای سری GTA خواهیم بود.

حداقل سیستم مورد نیاز :

OS : Windows Vista (SP2), 7 (SP1) or Win 8 – ONLY 64 Bit

CPU : Intel Core 2 Quad Q8400 @ 2.66Ghz or AMD Phenom II X4 940 @ 3.0Ghz

RAM : 6 GB RAM

Graphics: Nvidia Geforce GTX 460 or AMD Radeon HD 5770

DirectX: Version 11

Hard Drive: 25 GB available space

سیستم پیشنهادی بازی :

 

OS : Windows Vista (SP2), 7 (SP1) or Win 8 – ONLY 64 Bit

CPU : Eight core – Intel Core i7-3770 @3.5 GHz or AMD FX-8350 X8 @ 4 GHz

RAM : 8 GB RAM

Graphics: Nvidia Geforce GTX 560 ti or AMD Radeon HD 7850

DirectX: Version 11

Hard Drive: 25 GB available space

 داستان بازی :

شما در این بازی در نقش Aiden Pearce هستید که این فرد فردی بسیار زیرک و ماهر و استاد هک کردن می باشد.او با موبایلی که در دست خود دارد اقادام به هک عابر بانک و … می کند.داستان از جایی شروع می شود که در سال 2003 عده ای از قاتلین اقدام به کشتن خانواده Aiden Pearce می کنند و حال پس از گذشت 10 سال (2013) Aiden Pearce می خواهد با توانایی هایی که دارد انتقام خود را از این قاتلین بگیرید.

وصل شدن به اینترنت :

در اوایل شرکت Ubisoft اعلام کرد که برای بازی کردن Watch Dogs نیاز به متصل بودن به اینترنت می باشد و این موضوع باعث نگرانی افراد زیادی شد.اما بعد از مدتی Ubisoft حرف خود را پس گرفت و اعلام کرد Watch Dogs نیازی به متصل بودن به اینترنت ندارد.

ساخت فیلم Watch Dogs :

Ubisoft تصمیم گرفته بود برای عنوان خود فیلمی را بسازد از این رو یک نظرسنجی را راه اندازی کرد که در آن اسامی چند بازیگر بود تا مردم به بازیگر مورد علاقه ی خود رای دهد که تا به حال تام کروز بیشترین رای را جمع کرده است.

 شخصیت Aisha Tyler :

Ubisoft اعلام کرد که شخصیت Aisha Tyler در بازی حضور خواهد داشت. Aisha Tyler کسی است که مجری گری کنفرانس Ubisoft را در E3 2012 بر عهده داشت و یک گیمر هم می باشد.

 الهام گرفتن از فیلم Person of Interest :

تهیه کننده بازی Watch Dogs آقای Dominic Guay اعلام کرد که بازی Watch Dogs از سال 2009 با الهام گرفتن از فیلم Person of Interest در حال ساخت می باشد.

بازی Watch Dogs در کنسول های XBOX 360 و PS3 تفاوت زیادی با کنسول های PS4 و XBOX ONE ندارند :

بازی Watch Dogs چه برای کنسول های XBOX 360 و PS3 و چه برای کنسول های نسل آینده یعنی PS4 و XBOX ONE تفاوت زیادی ندارند.این سخنی است که ناشر این عنوان گفته است.

تهیه کننده این بازی آقای Dominic Guay ذر این رابطه چنین گفت :

ما در جریان بودیم که سخت افزار های نسل بعدی زودتر از انتشار بازی به دست ما خواهد رسید در این صورت باز ما بر روی نسخه های PS3 , Xbox 360 کار کرده ایم. ولی ما مجبور شدیم که تعدادی از مردم را در این دو نسخه ها کم کنیم ولی این چیزی را از بازی کم نمی کند و بازی همتن بازی می باشد.

آقای Colin Graham،نیز در این رابطه گفته است :

گیمرها متوجه خواهند شد که تجربه ی بدی در این نسل نخواهند داشت ولی در نسل بعدی بازی با کیفیت بالا ویک بازی کاملا HD می باشد.

فروش بازی Watch Dogs :

طبق گفته ی شرکت Ubisoft بازی Watch Dogs بیشتر از بازی Assassains Creed Black Flag تا کنون فروش داشته که این رقم به ۶٫۲ میلیون نیز رسیده است.

شرکت Ubisoft همچنین گفت :

بعد از E3 اعلام می کنیم که ما انتظار بیشتری داریم و ما تصور دارمی که این عنوان چیزی بیشتر از انتظار ما فروش خواهد کرد.

شهروندان واقعی و طبیعی بازی Watch Dogs :

اگر تا به حال شما دیده ای که در بازی ها مردم به صورت اجباری در بازی هستند و کارهایی که بهشون گفته شده را انجام و مانند یک ربات هستند ولی در Watch Dogs این طور نیست و مردم مانند یک ربات برخورد نخواهند کرد

گفتگویی که کارگردان  با سایت  Xbox Wire  داشته است وی گفته است که :

ما باید از کنسول های نسل بعدی متشکر باشیم که باعث شده است تمام محدویت ها به کنار بروند. ما فکر می کنیم که تنها ها بازیکانان نیستند که در شهر وجود دارند و باید حس کنند که در شهر شهروندانی هم وجود دارد.

قابلیت پرواز در بازی Watch Dogs وجود ندارد :

در بازی Watch Dogs شما برای رفتن به شهر های دیگر نمی توانید با هواپیما یا هر وسیله ی دیگری پرواز کنید.اما این بازی تنها در یک شهر (شیکاکو) قرار ندارد.

Dominic Guay در این باره گفته است که :

شما در Watch Dogs  نمی توانید پرواز کنید ولی شهر شیکاکو تنها نیست یعنی به جز شهر شیکاکو شهر دیگه ای هم وجود که که می توانید به آن جا بروید.

قابلیت های هک در بازی Watch Dogs :

شخصیت اصلی بازی Aiden Pearce با موبایلی که دارد می تواند اقدام به هک انواع وسایل الکترونیکی و … بکند. 

انواع وسایلی که این شخصیت می تواند هک کند عبارتند از :

  • هک ATM یا همان دستگاه های خود پرداز
  • با هک کردن می توانید به پارکینگ های رایگان دسترسی داشته باشید
  • کنترل بر روی چراغ ها
  • کنترل ترافیک
  • روشن کردن اتومبیل ها
  • کنترل قطار ها
  • خاموشی : تمام برق شهر را ببرید
  • هک موبایل مردم و شیندن مکالمه ی آن ها
 
 
 
 
 
 

 


:: موضوعات مرتبط: نقد و بررسی , بازی ,
:: برچسب‌ها: بازی , بازی واچ داگز , نقد و بررسی بازی واچ داگز , نقد و بررسی بازی Watch Dogs , بازی Watch Dogs , نقد و بررسی بازی , ترینر بازی ,مطالب مرتبط با اين پست
‎تحلیل و بررسی فیلم های هفته‌ی اخیر – لگوها جان ویک را شکست دادند
تحلیل و بررسی فیلم های هفته‌ی اخیر – پایان دلسرد رزیدنت اویل
لیست کامل نامزد های اسکار 2017
تحلیل و بررسی فیلم های برتر هفته‌ی اخیر – برتری وحشت اسپلیت بر اکشن سه ایکس
‎تحلیل و بررسی فیلم های برتر هفته‌ی اخیر - ریاضی دانان ناسا از جنگ ستارگان پیشی گرفتند
تحلیل و بررسی فیلم های برتر هفته‌ی اخیر - روگ وان همچنان ستاره‌ی باکس آفیس در سال نو
تحلیل و بررسی فیلم های برتر هفته‌ی اخیر - باکس آفیس پر ستاره کریسمس در دستان جنگ ستارگان
محبوب‌ترین فیلم‌های 2016 از نگاه IMDb اعلام شد
‎تحلیل و بررسی فیلم های برتر هفته‌ی اخیر – تماشاچیان در تسخیر نیروی جنگ ستارگان
دانلود مجله الکترونیکی گیمفا شماره چهاردهم
دانلود مجله الکترونیکی گیمفا شماره سیزدهم
تحلیل و بررسی فیلم های برتر هفته‌ی اخیر – باکس آفیس همچنان در دستان موانا
‎تحلیل و بررسی فیلم های برتر هفته‌ی اخیر – درخشش دوباره‌ی دیزنی با موانا
تحلیل و بررسی فیلم های برتر هفته‌ی اخیر – درخشش موجودات شگفت‌انگیز
تحلیل و بررسی فیلم های برتر هفته‌ی اخیر – نبض باکس آفیس در دست دکتر استرنجمي توانيد ديدگاه خود را بنويسيد

نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
کد امنیتی :
کد امنیتی
رفرش