پرشيا بوک
چهارشنبه 09 اسفند 1402
پيغام مدير :

با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامی، خوش آمدید. لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سايت، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياری کنيد.

به بزرگترين مرجع دانلود کتاب، سايت پرشيا بوک خوش آمديد...

بازديد : 761
نويسنده : Admin

توضيحات :

 

هرانچه راجب فصل 6 سریال”Game Of Thrones”نیاز است بدانید [بخش اول]

 

 هرانچه راجب فصل 6 سریال”Game Of Thrones”نیاز است بدانید

 فصل ششم سریال پرطرفدار "Game Of Thrones" یا همان بازی تاج و تخت در خدمت شما هستیم. پیش از هرچیزی برای افرادی که این اثر ارزشمند را مشاهده نکرده اند و یا قسمت هایی از ان را دیده اند نکته ای را متذکر شویم.

 

«این متن حاوی اسپویلر یا به عبارتی بیان بخش هایی از داستان فیلم میباشد،لذا درصورتی که لو رفتن داستان،جذابیت فیلم را برای شما کم میکند از خواندن این متن خود داری نمایید.»

 

به دلیل طولانی بودن و حجم زیاد مطلب این نوشته را در دو یا سه قسمت برای شما منتشر خواهیم کرد.

 

 

 

برای خواندن مطلب به ادامه مطلب مراجعه کنید............


 

فراتر از کتاب و نوشته ها 

 

داغ ترین خبر این روزهای بازی تاج و تخت شاید درباره فصل ششم این سریال باشد،جایی که سازندگان پا را فراتر از داشته ها گذاشته اند و قصد دارند ان بخشی را که نویسنده رمان به نگارش درنیاورده است به تصویر کشند؛این دقیقا یعنی پیاده سازی فیلم بدون فیلمنامه رسمی.و اما داستان چیست ؟ همه میدانیم که نویسنده رمان و به عبارتی فیلمنامه سریال تاج و تخت کسی نیست جز "جورج مارتین"؛مدت هاست که این سریال برپایه این رمان ساخته و منتشر میشود،و باید گفت در تمام این مدت سرعت پیشبرد سریال نسبت به داستان سرایی رمان بسیار زیاد بوده است و به همین دلیل دقیقا منطبق بر داستان رمان پیش نرفته است؛ با این حال سریال به نحوی داستان سرایی شده است که درون مایه رمان مارتین با کلیت داستان هماهنگ است .اخرین عنوان مارتین با نام "A Dance With Dragons" در سال 2011 منتشر شد.اما کتاب ششم او یعنی "The Winds Of Winter" با گذشت 5 سال بازهم ناتمام باقی ماند و هرگز تکمیل نگشت.این مهم سازندگان را مجبور به ایجاد تغییراتی کرده و برنامه جدید قرار است به این صورت باشد:داستان همچنان از کلیت رمان پیروی کرده و در بخش هایی انطباق دقیق با داستان در راستای تحقق فصل هفتم یعنی "A Dream Of Spring" داشته باشد.سازندگان و صاحبان امتیاز این عنوان یعنی "David Benioff و D.B. Weiss," به مدت یک هفته کامل نشست هایی را با نویسنده اثر داشتند ونتیجه کلی اینگونه حاصل گشت که ان ها به خوبی میدانند داستان چگونه به پایان برسد و حتی این که برخی از بخش ها با هم انطباق داشته باشند و از درون مایه کلی رمان استفاده شود،اما صرفا فیلم قرار نیست عینا مانند رمان پیاده شود و این جایی است که این دو بخش از یکدیگر جدا میشوند. 

 

بنیوف و وایس در اینباره اینگونه میگویند :

 

"برخی از صحنه هایی که در اینده میبینید مربوط به درون مایه ها و انچه در رمان جورج امده است خواهد بود؛و درکنار ان ما صحنه ها و محیط هایی را خواهیم داشت که هرگز در داستان و رمان جورج گنجانده نشده اند.جورج بی شک استاد و نویسنده و الهام بخش ما در سری تاج و تخت بوده و است .اما او به هنگام نوشتن این فصل در تعطیلات بوده و ما در حال ساخت عنوان در بلفاست هستیم."

 

 

Jon Snow (جان اسنو)

 

 هرانچه راجب فصل 6 سریال”Game Of Thrones”نیاز است بدانید

برای شروع اجازه دهید با جان اسنو شروع کنیم. کاراکتر مشهور این عنوان. اخرین باری که او را در این سریال دیدیم،دقیقا زمانی بود که در حال نگهبانی شب توسط شش تن از برادرانش با ضرب چاقو کشته شد.مردن او سوالی است که مدت ها ذهن همگان را درگیر خود کرده است. بازی تاج و تخت مسلما عنوانی نیست که از کشتن یک قهرمان در طول داستان دریغ کند،اما کشته شدن جان اسنو موضوع دیگری است؟؟؟ اینجا بود که HBO به داد طرفداران جان اسنو رسید و با انتشار پوستری که دربالا میبینید به عنوان اولین پوستر تبلیغاتی خود به نحوی بازگشت جان اسنو را نوید بخشید.سال گذشته بازیگری که تمام مدت به چشم امد کسی نبود جز "Kit Harington" یا همان جان اسنو خودمان؛چیزی که او در این باره میگوید این است که فقط نیاز بود مدتی نقش مرده ها را نیز ایفا کنم.

 

اما بازگشت او نیزبحث های زیادی را بوجود اورده است.چگونه ممکن است شخصی با ان وضعیت زنده مانده باشد؟؟؟ در جواب این سوال ها یان مکشین پاسخی داد که شاید در اینده قانع کننده باشد،او با قاطعیت اذعان داشت که شخصیت او درداستان مسئول بازگشت کسی خواهد بود که شما فکر میکرده اید مرده است و دراین باره ظاهرا منظور او شخص دیگری جز خود اوست (در ادامه با ما باشید).این در حالی است که خیلی از طرفداران معتقداند بازگشت او به کمک کشیش Carice van Houten یا همان ملیساندر جادوگر است که توان و نیروی زنده کردن جان را داشته است.اما این نظریه با توجه به گفت و گوی مجله امپایر با شخصیت ملیساندر نامعتبر است،چرا که او این مورد را در طی گفت وگو رد کرد. 

 

"چرا اینقدر فشار و توقع از شخصیت ملیساندر زیاد است؟ من متوجه هستم که او شخصیتی بسیار جذاب بوده و خیلی ها دوست دارند بازگردد؛همانطور که من،خواهرو مادرم مشتاق بازگشت او هستیم؛اما ملیساندر هرگز کسی رابه زندگی برنگردانده است.چرا باید او این کار را انجام دهد ؟"

 

 

 

The Lannisters (لنیسترها)

 

هرانچه راجب فصل 6 سریال”Game Of Thrones”نیاز است بدانید 

به دنبال "Walk Of Shame" تحقیر امیز سرسی (لنا هدی)،اکنون امتحان و شکنجه ای سخت توسط "High Sparrow" (جاناتان پرایس) و پیروان او که به عنوان افرادی متعصب و مذهبی معرفی شده اند در انتظار سرسی است.هرچند در این بین سرسی نیز اسلحه ای بسیار قوی و نیرومند که مربوط به "Robert Strong" است دارد.در حقیقت این اسلحه نمونه ای از اسلحه نابودگر "Gregor "The Mountain" Clegane" میباشد که توسط "Qyburn"(انتون لسر) ساخته شده است.

 

در این میان "Jaime" (نیکولای کاستر-والدو) در تریلر در حال مقابله با High Sparrow دیده میشود ودر کنا ان نیز درحال اشاعه اعتقادات ونظرات خود نیزهست.همچنین او را درصحنه ای در حال گشت  در اردوگاه نظامی لنیسترها میبینیم.این صحنه ممکن است دقیقا ان بخشی از رمان باشد که مدت هاست بی استفاده مانده بود،زمانی که جیمی به عنوان یک مقام ارشد نظامی به سرزمین های "Riverlands"فرستاده میشود."Brienne Of Tarth" (گوئندولین کریستی) نیز ظاهرا برای قسمت های از این فصل در Riverlands به سر میبرد.

 

 

 هرانچه راجب فصل 6 سریال”Game Of Thrones”نیاز است بدانید

 

و "Tyrion"(پیتر دینکلیج) نیز پس از اتفاقات پایانی فصل پنجم در Meereen باقی میماند.همانطور که در تریلر نیز به چشم میخورد کشت و کشتار توسط Sons Of The Harpy در کوچه ها همچنان ادامه خواهد داشت. ملانی ریبارد راجب تیریون اینگونه میگوید :

 

"او به عنوان همان بازمانده قدیمی در داستان باقی خواهد ماند،اما فکر نمیکنم به اندازه گدشته دنیا برای او لذت بخش باشد."

 

 

 

 

The High Sparrow 

 

 هرانچه راجب فصل 6 سریال”Game Of Thrones”نیاز است بدانید

"من با بنا نهادن شخصیتم به عنوان فرانسیس پاپ اغاز کردم"

 

"او کسی است که برای مردم جان خود را میدهد وبسیار طرفدار و دوستدار مردمان خود میباشد.او با پای برهنه در کوچه ها قدم میزند و فقرا را مدیریت میکند،اما او به تمام معنی یک متعصب مذهبی است :اوبه شدت برخواسته های خود تاکید دارد،جناح گرا،مردی بسیار خشن که توان دیدن مخالفت با عقاید خود را ندارد و کسانی که با او مخالف هستند را در خفا و به بدترین وضع ممکن مجازات میکند.و در ادامه قرار است راجب او مطالب بیشتری نیزببینید."

 

این تمام ان چیزی بود که پرایس راجب کاراکتر خود در این سریال بیان کرد و به راستی که نیاز به توضیح بیشتر درباره این کاراکتر نیست،چرا که به طور کامل او در گفته های بازیگرش معرفی شد.

 

 

Bran (برن)

 

 هرانچه راجب فصل 6 سریال”Game Of Thrones”نیاز است بدانید

اخرین باری که "Bran Stark" (اسحاق همپستد رایت) را در این سریال دیدیم،او در حال ملاقات با Three-Eyed Raven دریک غار در پایان فصل چهارم بود.او برای تمام فصل پنج غایب بود و هیچ خبری از او نیز به گوش ما نرسید؛اما برای فصل ششم ظاهرا بسیار پررنگ ظاهر خواهد شد.در این فصل او و حکیم هزار ساله (housand-year-old sage) را در کنار یکدیگر داریم که او را به انواع و اقسام سفرها میبرد،این سفرها یا به شکل فیزیکی یا احساسی و یا به سبک بازگشت به گذشته فیلم اینسپشن (Inception) خواهد بود.

 

اما بشنوید گفته های همپستند را :

 

"راون سه چشم با ریشه های درخت weirwood یکی میشود؛این درخت ها نیروی ویژه ای  دارند که توانایی ارتباط با گذشته،حال و اینده را با ان پیدا میکنند.برن و راون دیده های خود از این حال و هوا را باهم تقسیم کرده و اتفاقات جالبی در این بین رخ میدهد.اتفاقاتی که دررمان هرگز اورده نشده است."

 

 

 

 

Daenerys (دنریس)

 

 هرانچه راجب فصل 6 سریال”Game Of Thrones”نیاز است بدانید

پس از موفقیت پیاپی او دریافت لقب مادر اژدها "Khaleesi Daenerys Targaryon"(امیلیا کلارک) ظاهرا خود را به زحمت انداخته.بعد از فرار او پس از تلاش برای ترور،او را در دستان دوتراکی  و به خصوص "Khal Jhaqo" فراموش کردیم .تریلر او را نشان میدهد که پس از مرگ Khal Drogo قرار است او جای او را بگیرد.چهره خودسر و نافرمانش به وضوح دیده میشود،و در کنار این چهره ازدهه هایش بزرگتر و غیرقابل کنترل تر از گذشته و احتمالا در این فصل او را در یک ماموریت نجات نیز ببینیم.از طرفی "Jorah Mormont"(آین گلن) نیز در تلاش برای کسب اعتماد اوست،اما تبدیل به تکه ای سنگ میشود.

 

 

Arya (اریا)

 

 هرانچه راجب فصل 6 سریال”Game Of Thrones”نیاز است بدانید

انچه از اریا استارک (میسی ویلیامز) به یاد داریم؛رانده شدن او از خانه سیاه و سفید بخاطر خشم و عذاب خداست که پس از ان او را فقیره ژنده پوش و کور درحال التماس در کوچه پس کوچه ها یافتیم.تریلر دوم نکته ای درباره زندگی اریا را نشان داد و ان این که او توسط Jaqen H'ghar فرصتی دوباره پیدا میکند،البته در این صحنه او هنوز بینایی خود را پیدا نکرده است.درکنار همین صحنه ،بلافاصله او را در حال مبارزه با کسی که شاید شبیه Waif است میبینیم و پس از ان  صجنه مبارزه با دستی میخکوب به دیوار به پایان میرسد.

 

بازیگر نقش اریا درباره کاراکتر خود اینگونه میگوید :

 

"امسال برخی از مقاطع برای اریا واقعا سخت و تاریک بود و به او بسیار سخت گذشت.وقتی که برای اولین بار فیلمنامه را خواندم ،با خود گفتم او واقعا درحال تلاش است؛و باور کنید این فصل باورنکردنی است.باوجود کور بودن اریا از او صحنه های اکشن وعالی زیادی خواهیم دید.من مجموعه ای از لنز های سوراخ دار را استفاده میکنم و به همین دلیل کسی متوجه ان نمیشود و میتوانم به راحتی همه جا را ببینم به جز چند مورد که نزدیک بود به سر کسی صدمه بزنم."

 

 

 

و این بود بخش اول مقاله ما درباره فصل ششم سریال پرطرفدار بازی تاج و تخت. در ادامه برای شما درباره Sansa،The Tyrells،Davos،Boltons،White Walkers و البته بازیگران جدید فصل ششم خواهیم گفت.پس اگر میخواهید این مطلب ارزشمند رو از دست ندید با ما باشید و هر روز به بخش خبری ما سر بزنید.

 :: موضوعات مرتبط: فیلم و سریال , اخبار سینما , نقد و بررسی , فیلم و سریال ,
:: برچسب‌ها: هرانچه راجب فصل 6 سریال”Game Of Thrones”نیاز است بدانید , فصل 6 سریال Game Of Thrones , سریال Game Of Thrones , Game Of Thrones ,مطالب مرتبط با اين پست
استخراج زیرنویس فارسی هاردساب شده
دانلود تریلر جدید فصل 7 سریال Game of Thrones
‎تحلیل و بررسی فیلم های هفته‌ی اخیر – لگوها جان ویک را شکست دادند
تحلیل و بررسی فیلم های هفته‌ی اخیر – پایان دلسرد رزیدنت اویل
لیست کامل نامزد های اسکار 2017
تحلیل و بررسی فیلم های برتر هفته‌ی اخیر – برتری وحشت اسپلیت بر اکشن سه ایکس
دانلود دومین تریلر فصل 5 سریال فرار از زندان
‎تحلیل و بررسی فیلم های برتر هفته‌ی اخیر - ریاضی دانان ناسا از جنگ ستارگان پیشی گرفتند
تحلیل و بررسی فیلم های برتر هفته‌ی اخیر - روگ وان همچنان ستاره‌ی باکس آفیس در سال نو
تحلیل و بررسی فیلم های برتر هفته‌ی اخیر - باکس آفیس پر ستاره کریسمس در دستان جنگ ستارگان
محبوب‌ترین فیلم‌های 2016 از نگاه IMDb اعلام شد
‎تحلیل و بررسی فیلم های برتر هفته‌ی اخیر – تماشاچیان در تسخیر نیروی جنگ ستارگان
رکورد شکنی پربیننده ترین تریلر برای فیلم The Fate of the Furious ثبت شد
دانلود تریلر فیلم (The Fate of the Furious (2017
تحلیل و بررسی فیلم های برتر هفته‌ی اخیر – باکس آفیس همچنان در دستان موانامیتوانيد نظر خود را بنويسيد

نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
کد امنیتی :
کد امنیتی
رفرش