پرشيا بوک
پيغام مدير :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمديد به سايت من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سايت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنيد.
به بزرگترين مرجع دانلود کتاب، سايت پرشيا بوک خوش آمديد...
بازديد : 468
نويسنده : Admin

توضيحات :

 

درس زيست بخاطر ضريب بالا و تعداد بالاي سوالاتش اهميت فراواني در رتبه سازي و قبولي در کنکور دارد .

 

50 تا 56 درصد سوالاتش از پايه و44 تا 46 درصد سوالات از پيش دانشگاهی است .

 

 

 

 

برای خواندن مطلب به ادامه مطلب مراجعه کنید.........


در مجموع به طور ميانگين 7 درصد دانش آموزان توانسته اند درکنکور 93 و 92زيست شناسي را بالاي 50 درصد بزنند و فقط82 نفر توانسته اند زيست را بالاي 90 درصد بزنند .

 

سؤالات زيست شناسي کنکور هر ساله متفاوت مطرح مي شود ، و درکل طراحان از فاکتور هاي مفهومي بودن ، دقت ، تمرکز ، سرعت ، تعميم ، ترکيب و ابزار هوشي در طراحي تست استفاده مي کنند .

 

کتب درسي زيست بايد کاملاً عميق و مفهومي خوانده و فهميده شوند ، و حتماً بايد مرور فراوان شود تافراموش نشوند .

 

بهترين مرجع براي مطالعه زيست کتاب درسي است . حتماً قبل از خواندن هر فصل ، مطالعه و مرور اجمالي داشته باشيد ، زيرا مرور اجمالي در يادگيري و شکل گيري يک ذهنيت کلي کمک فراواني به شما خواهد کرد .

 

پس از مطالعه حتماً ازحاشيه نويسي و خلاصه نويسي استفاده کنيد .

 

خلاصه ها رادسته بندي کنيد ، خط به خط کتاب را بخوانيد و توجه کافي به شکل ها ، قيدها ، ارتباط بين فصول وکتب مختلف و نکات جانوران و گياهان ازکتب مختلف دبيرستان داشته باشيد . با خلاقيت و ذوق به مقايسه ي مباحث مرتبط بپردازيد و مطالب را به هم ربط دهيد و سعي کنيد خودتان به جاي طراح به طرح سؤالات ترکيبي بپردازيد .

 

براي جلوگيري از فراموشي بايد مرور و تکرار فراوان داشته باشيد . زيرا مطالب زيست بسيار فرارهستند .

 

بهترين منبع تست براي شما بررسي سؤالات کنکور هاي قبل است .

 

زيرا بارها ديده شده که سؤالات سالهاي قبل با تغيرات جزئي درگزينه هاي سال بعد آمده است .

 

درمطالعه زيست به موارد ذيل توجه شود:

1- براي تست زدن بايد خوب خواند و خوب تست زد يعني زماني مي توانيد تست را به راحتي پاسخ دهيد که خوب آن تست را مطالعه کنيد ( يعني سؤال با دقت فراوان خوانده شود و تکرارگردد ) يادمان باشد که زيست درسي حفظ کردني نيست بلکه کاملاً مفهومي است .

 

2- ازآنجايي که قوانين ثابت و قاطعي ندارد کلماتي مثل برخي ، بعضي ، بسياري ، اغلب ،گاهي و... را درحين مطالعه مشخص و مفاهيم آنها را ياد بگيريد .

 

3- تصاوير در زيست به فهم مطلب کمک شاياني مي کنند و بطورمستقيم ازآنها و مفاهيم آنها سوال مي آيد . ( در واقع تصاوير به نوعي بيانگر و شفاف کننده ي متن کتاب درسي است ) همچنين بايد زيرنويس تصاوير و قسمت هاي مختلف نامگذاري آنها رابخوبي ياد بگيريد .

 

4- از بيشتر بدانيد سوال نمي آيد ولي فعاليت ها ،آزمون کتب درسي و خودآزمايي ها سؤال خيز هستند و مورد علاقه ي طراحان کنکور .

 

5- اسامي موجودات قيد شده در فرمانرو هاي مختلف جانداران ((گياهان ، جانوران ، قارچ ها ،آغازيان ، ويروس ها ، باکتري ها )) را بادقت حفظ کنيد و خصوصيات آنها را درکنار شان بنويسد و در سه سال زيست هر چه در مورد جاندار نوشته را يک جا جمع کنيد ( سوژه ي جديد طراح کنکور بعد از سال 90 به سمت ترکيب کردن مفاهيم مختلف با اسامي جانداران قيد شده در فرمانرو هاي کتاب است )

 

6- نام دانشمندان مختلف و نتيجه پژوهش آنها را ياد بگيريد وموارد کشف شده يا جاندار مورد مطالعه آنها بطور کامل ياد گرفته شود . ( هر چند از اسامي دانشمندان بسيار کم سؤال طرح شده اما نکته ي اساسي اين است که براي حفظ کردن مفاهيم و تثبيت داده هاي بررسي شده در کتاب بهتر است روند پيدايش هر پديده اي که مورد بحث قرار گرفته را خوب ياد بگيريم تا در ياد آوري مطلب به ما کمک کند )

 

7- مواردي که هر سال سؤال هستند عبارتند از : دودمانه ها، چرخه زندگي قارچ ها و آغازيان ، آنزيم ها و هورمون هاي گياهي و جانوري ، انواع مختلف حواس جانوران وآزمايش هاي دي هيبريدي و مقايسه ويژگي هاي پروکاريوت ها با يوکاريوت ها و نيز ترکيب مفاهيم بازدانگان با نهان دانگان يا انواع بافت گياهي و جانوري و . . .

 

8- مسائل ژ نتيک اهميت زيادي دارند و به دليل گسترده بودن مبحث بايد در درک ابتدايي مسائل مطرح شده ي آن و مفاهيم پايه اي اين بحث دقت کافي شود . از نقاط بسيار تاريک مبحث ژنتيک تقسيم بندي صفات بروزي در اکتساب بيماري هاي ارثي و تشخيص تفاوت جنسي و اتوزومي بودن آن است . که براي دانش آموزان مشکل وگيج کننده است .

 

9- فعاليت ها و آزمايش هاي کتاب بسيار مهم است و سؤال خواهد آمد .

 

10- خلاصه نويسي حتماً داشته باشيد و تست زياد بزنيد ، و يکي از راه کارهاي موفقيت درتست زدن زيست آن است که به نکات ريز توجه خاصي شود . و اگر درتست زدن در منزل درصد زير 70 داشتيد مبحث را دوباره بخوانيد وکنارتست هايي را که درست جواب نداديد علامت خاصي زده تا در مطالعه بعدي به آنها توجه بيشتري شود .

 

11- منبع تست شما همان تحليل و بررسي کنکور سراسري و آزاد و درنهايت المپياد هاي مرحله اول و کنکور هاي خارج از کشور خارج و آزمايشي هاي سنجش پنج سال اخير باشد .

 


:: موضوعات مرتبط: درسی , سوم دبیرستان , پیش دانشگاهی+کنکوری ها ,
:: برچسب‌ها: روش صحیح مطالعه زیست شناسی , زیست شناسی , زیست , شناسی , روش مطالعه زیست , روش مطالعه , روش مطالعه زیست شناسی ,مطالب مرتبط با اين پست
پکیج طلایی
دانلود کتاب تاریخ تحلیلی صدر اسلام محمد نصیری
دانلود کتاب The Study of Language by George Yule ویرایش ششم
دانلود کتاب The Study of Language by George Yule ویرایش پنجم
دانلود ترجمه داستان های بیان شفاهی 1
دانلود گام به گام ادبیات دوازدهم
دانلود کتاب زیست گیاهی
دانلود برنامه گام به گام نهم تا دوازدهم
دانلود کتاب ادبیات جامع کنکور
دانلود گام به گام فیزیک پایه دهم
گام به گام پایه دهم رشته انسانی
گام به گام پایه دهم رشته تجربی
عربی در یک نگاه
سوالات زیست سال های اخیر آزمون های آزمایشی مختلف
کتاب زیست شناسی یازدهم
جزوه تصاویر مهم زیست
خودآموز مثلثات
مرور قواعد عربی کنکور
پیام آیات دین و زندگی کنکور
جزوه دست نویس دین و زندگی رتبه 29 کنکور
دانلود کتاب شیمی جامع
دانلود رایگان حل المسائل و کتاب فیزیک هالیدی ویرایش ۱۰
دانلود کتاب شیمی عمومی 1 (ویرایش ششم)
جزوات و کتاب های مختلف درسی و کنکوری
جمع بندی زبان انگلیسی
آثار منظوم و منثور ادبیات
دانلود کتاب های سوال های امتحان نهایی فرمول 1 گاج ( ویژه امتحان نهایی )
دانلود کتاب های درسنامه دار EQ گاج ( ویژه امتحان نهایی )
آغاز امتحانات نهایی دبیرستانی‌ها از 4 دیماه 95
چگونه ادبیات بخوانیم؟مي توانيد ديدگاه خود را بنويسيد

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]